Кличко просить Шмигаля не віддавати Гостиний двір Ткаченкові - Київ.Info

Кличко просить Шмигаля не віддавати Гостиний двір Ткаченкові

Кличко просить Шмигаля не віддавати Гост… Фото: facebook.com/igor.lutsenko

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Telegram-канал мера столиці.

За словами Кличка, довга історія передачі Гостиного двору громаді столиці могла б уже, нарешті, завершитися і міська влада вже могла почати відновлення будівлі.

“Процедури передачі відбувалися повільно і складно. І от, коли місто пройшло всі бюрократичні процедури, погодження з урядовцями (Міністерствами фінансів, економіки, юстиції, Мінрегіонбуду та ФДМУ), голос подало Міністерство культури… “, – зазначив він.

“Спочатку міністр Ткаченко заблокував рішення про передачу на засіданні уряду, запропонувавши нам підписати Меморандум. Уклали і погодили з Мінкультом Меморандум, я підписав його в редакції міністерства. Передали документ у відомство. І там він…загубився. Підготували новий. Але, виявилося, що не потрібен ніякий Меморандум, бо міністр культури проти передачі Гостинного двору громаді столиці. В нього інша ідея – передати об’єкт Міністерству”, – додав Кличко.

Міський голова Києва вважає такі дії міністра навмисним блокуванням і затягуванням часу, протягом якого Гостиний двір “стоятиме в такому ж стані і руйнуватиметься”.

За словами Кличка, місто готове здійснити реконструкцію Двору, створити в ньому громадський простір, музей Києва, розмістити інші експозиції, які вже були обговорені з громадськістю, з Києво-Могилянською академією.

“А всі “маневри” Мінкульту, переконаний, спрямовані на заморожування будь-яких ініціатив із відновлення об‘єкту і його роботи для громади Києва. Тому, я звертаюся до прем’єр-міністра втрутитися в ситуацію і невідкладно передати Гостиний двір громаді міста”, – наголосив він.

Нагадаємо, екс-нардеп Ігор Луценко заявив, що міністерство культури та інформполітики в особі очільника Олександра Ткаченка остаточно заблокувало передачу Гостиного двору з державної власності у комунальну власність Києва.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко хоче створити у Гостиному дворі у Києві Музей сучасного мистецтва та культурний хаб.

Довідка: Гостиний двір – будівля, зведена на початку у 1809 році на Подолі у Києві. У серпні 2011 року Гостиний двір виключили з переліку памʼятників архітектури, у квітні 2012 року Київрада дала дозвіл на реконструкцію будівлі під торгівельно-офісний центр.

У наступні роки відбувалася боротьба за Гостиний двір у судах.

Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися. У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав “Укрреставрацію” повернути будівлю – пам’ятку архітектури “Гостинний двір” Регіональному відділенню ФДМУ по місту Києву.

Передбачалося, що для початку консерваційних робіт та подальшої реставрації Фонд держмайна має передати Гостиний двір на баланс міста.

Київська міська рада кілька разів звернулася до Кабінету Міністрів із проханням передати на баланс столичної громади цю будівлю із зобов’язанням зберегти за нею функцію культурного закладу і не приватизовувати.

Наприкінці 2019 року Мінкульт – тоді ще очолюваний Володимиром Бородянським – заявляв, що не зацікавлений у тому, щоби брати в державне управління Гостиний двір, мовляв, вирішувати долю будівлі має у першу чергу громада Києва.

Восени 2020 року та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com