Кличко просив Трофімова і Культенка повернути пайовий внесок, але у них не вийшло, – ЗМІ | Київ.Info

Кличко просив Трофімова і Культенка повернути пайовий внесок, але у них не вийшло, – ЗМІ

Колишній перший заступник голови Офісу президента, а нині – радник Андрія Єрмака Сергій Трофімов не зміг виконати зобов’язання, яке взяв перед мером Києва Віталієм Кличком, про повернення в законодавство норми про пайові внески. Про це пише видання “Дело” з посиланням на “Коментарі”.

Журналісти відзначають, що Трофімов після звільнення з посади першого заступника голови ОП став “дивитися в бік” президентської кампанії Віталія Кличка. “На Трофимові, як відомо, зав’язаний цілий пул питань щодо, зокрема, реформування сфери архітектурно-будівельного контролю, у тому числі ДАБІ. Нібито Трофімов спільно з Володимиром Родіним причетні до “гальмування” реформи, яка полягала в розформуванні ДАБІ і перетворенні її щонайменше в чотири інших контролюючих органи”, — наголошується в матеріалі.

Крім того, за інформацією видання, на Трофімова також орієнтується група з приблизно 10-15 народних депутатів як від фракції “Слуга народу”, так і від інших фракцій. Очолює неформальне об’єднання заступник голови “СН” Артем Культенко — випускник духовної семінарії УПЦ, який під час недавнього візиту “слуг” на фронт засвітився у скандалі:  замість окопів він нібито поїхав до місцевої Лаври, де під час окупації бойовики зберігали свої припаси. До групи Трофімова – Культенко також входять мажоритарниця Анна Пуртова, у якої колись знайшли бізнес у Росії, а також нардеп Андрій Холодов. Холодова разом із Культенком ЗМІ вважають “кураторами” цілої мережі кіосків у столиці.

Пуртова може представляти в “СН” і групі Трофімова –Культенка інтереси забудовника і мільйонера Василя Хмельницького.

За інформацією видання, щоб заручитися можливістю плідної співпраці з командою Кличка на майбутніх виборах президента, Трофімов пообіцяв меру-боксеру — і в його особі всім мерам великих міст, які також орієнтуються в політичному плані на головного “важкоатлета” серед градоначальників, що поверне в законодавство пайовий внесок. Як відомо, з 1 січня 2021 року забудовники не будуть його сплачувати містам, а місцева влада втратить можливість впливати на забудовників, встановлюючи для “своїх” мінімальний, а для “чужинців” — максимальний рівень пайового внеску.

В Асоціації міст України, яку з 2016 року очолює Віталій Кличко, неодноразово заявляли про необхідність повернути пайовий внесок, оскільки містам бракує грошей на розвиток. Але, за даними Офісу ефективного регулювання, 60% всіх пайових внесків в країні отримували бюджети 11 найбільших міст. Решта 40% “розмазуються” по 30 тисячам населених пунктів, в середньому по 900 доларів на рік на кожний.

За даними видання, поправку про повернення пайового внеску у законодавство через бюджетний комітет, а потім і через сесійну залу мала провести Анна Пуртова. Однак якщо на бюджетному комітеті відповідні зміни до проекту головного фінансового документа країни на 2021 рік підтримали, то в залі поправки №445-448 провалили. В оточенні Трофімова вважають, що ключову роль у питанні блокування цієї ініціативи зіграла Олена Шуляк, ще одна заступник голови фракції “СН”. Шуляк нібито недвозначно натякала на можливість позбавлення мажоритарників субвенції на соцекономрозвиток їхніх регіонів.

“Як повідомляють джерела, після провального голосування почалися розбірки Кличка з Трофімовим, а також із Культенком, який нібито гарантував, що пайові внески у 2021 році залишать. Культенко не вперше потрапляє в таку ситуацію. Раніше ЗМІ писали про те, що він не виконав  зобов’язань, які взяв перед попереднім головою Офісу президента Андрієм Богданом. За словами представників оточення Трофімова, екс-заступник голови ОП покладе саме на Культенка фінансову складову зобов’язань, взятих перед мером Кличком. За даними джерел, штрафні санкції за невиконання взятих на себе зобов’язань можуть становити від 15 до 25% від означеної суми. Однак усе це навряд чи завадить Трофімову і Культенку надалі формувати свою групу в парламенті”, – йдеться в матеріалі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook