Комендантська година та надзвичайний стан у Києві: Який у цьому сенс, та що роблять інші країни - Київ.Info

Комендантська година та надзвичайний стан у Києві: Який у цьому сенс, та що роблять інші країни

Комендантська година та надзвичайний ста…

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що ситуація із коронавірусом у столиці на межі критичності, а кількість заповнених ліжок із хворими зростає з кожним днем. Водночас, представники як місцевої, так і центральної влади відкрито почали говорити про можливе запровадження комендантської години та надзвичайного стану в Києві через катастрофічну ситуацію з COVID-19.

Журналісти Depo.Київ вирішили розібратись, коли у Києві можуть запровадити комендантську годину, та проаналізували досвід інших країн.

Що кажуть Кличко та центральна влада

Мер Києва Віталій Кличко повідомив про те, що комендатську годину в місті можуть запровадити, якщо захворюваність на коронавірус зашкалюватиме. Водночас, якихось точних цифр міський голова не називає. Він зазначив, що якщо локдаун, який оголосили з 5 по 16 квітня, не нормалізує ситуацію із розповсюдженням інфекції, то у місті можуть запровадити режим надзвичайного стану з комендантською годиною. 

Кличко звернув увагу на те, що в Європі також запроваджують комендантську годину: “Ми знаємо, що зараз її запровадили багато країн Європи і нового нічого не вигадали. Є два шляхи. Перший – вакцинація; доки в нас немає достатньої кількості вакцини, залишається той самий шлях – розірвати ланцюжок захворюваності. Якщо зараз цифри зашкалюватимуть і станеться колапс медичної системи, в нас не буде іншого виходу, крім як переходити до надзвичайного стану”, – сказав міський голова.

Коронавірус у Києві

Коронавірус у Києві

Також мер сказав, що лікарні столиці майже заповнені, а місто перебуває на межі колапсу медичної системи: “Вірус зараз більш агресивний, у нас великі ускладнення. Якщо раніше ми з десяти людей госпіталізували двох, то зараз госпіталізуємо сімох із ускладненнями”.

Враховуючи те, що в Києві та Україні немає необхідної кількості вакцин для забезпечення колективного імунітету (для цього необхідно зробити щеплення 60-70% населення), то залишається тільки варіант з локдауном та можливим надзвичайним станом. 

Голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький підтримав дії міської влади столиці. “Дуже підтримую рішення мера Києва про закриття транспорту, садочків та шкіл. Ситуація у Києві дуже важка в системі охорони здоров’я”, – сказав він.

Також Радуцький припускає, що в разі катастрофічної ситуації в державі можуть запровадити комендантську годину, встановити блокпости між регіонами та обмежити міжобласне сполучення: “Якщо буде якась катастрофічна ситуація. Насправді, все це регулюється законами України. Є закон про захист населення від біологічної загрози. Там все прописано. Я хочу собі уявити голосування у Верховній раді за комендантську годину – президента Зеленського звинуватять у всіх смертних гріхах. Тому я сподіваюся, що комендантську годину навряд чи буде введено, хоча може бути різна ситуація. Але те, що ми повинні посилити патрулі Національної поліції і Національної гвардії в містах, у селах, на транспортних маршрутах – це однозначно”, – додав він.

Блокпости між містами

Блокпости між містами 

Також голова комітету пояснив, що на сьогодні катастрофою для медичної системи України буде 35-40 тисяч інфікованих на добу. Зазначимо, що останніми днями щоденний показник захворюваності коливається в районі 13-18 тисяч хворих за добу.

Про можливе запровадження комендантської години також висловлювався спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, який заявив, що для цього потрібно оголошувати надзвичайний стан, а для цього президент має видати відповідний указ. “Це відбувається за указом президента. Після цього — засідання Ради, це досить непростий процес. Мені б дуже не хотілося, щоб навіть у зв’язку з COVID-19 ми були змушені піти на такий захід”, – сказав спікер.

Чи є сенс у комендантській годині: Закордонний досвід

Комендантську годину запроваджували низка країн, які, м’яко кажучи, більш успішно протистоять пандемії коронавірусу на фоні України. Серед них Франція, Туреччина, Індія, Канада, а також Німеччина, яка розглядає аналогічний сценарій.

Через те, що в столиці вже закрили дитячі садки, школи та запровадили проїзд у транспорті за спецперепустками, постає логічне питання про те, як може допомогти заборона на вихід з помешкання після 22:00 подолати розповсюдження інфекції.

Журналісти Depo.Київ проаналізували досвід Німеччини, Франції та Канади, які запроваджували комендантську годину для боротьби з коронавірусом. 

Аргумент на користь комендантської години полягає в тому, що люди інфікуються від членів родини або друзів, тому заборона на вихід на вулицю у вечірній та нічний час теоретично може снизити кількість таких контактів та зменшити динаміку розповсюдження вірусу.

Експерт в області охорони здоров’я Соціал-демократичної партії Німеччини та епідемолог Карл Лаутербах у своєму Twitter опублікував посилання на дослідження, яке провели британські вчені. За попередньою оцінкою вчених, комендантська година може знизити ризик інфікування на 13%. Водночас автори дослідження зазначили, що ефективність комендантської години варто розглядати лише через призму зв’язку з іншими обмежувальними заходами, зокрема закриттям ресторанів за обмеженням соціальних контактів. Також в Німеччині активним прихильником запровадження комендантської години є прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер.

Комендантська година в Німеччині

Комендантська година в Німеччині

У найбільш потерпілій від коронавірусу канадській провінції Квебек заборона на вихід з дому вночі діє з січня. На момент запровадження комендантської години в лікарнях Квебеку перебувало 1393 пацієнти з коронавірусом. На питання журналістів видання “DW” про ефективність цього заходу в міністерстві охорони здоров’я провінції чіткої відповіді не дали, але зазначили, що цей захід не дозволяє людям збиратись разом. 

Водночас канадський епідемолог Джей Кауфман зазначає, що захворюваність в Квебеку знизилась, але не тільки завдяки запровадженню комендантської години. За його словами, більше значення мають також інші фактори, зокрема темпи вакцинації, дистанційна освіта в школах та кількість проведених тестів на коронавірус.

Вже декілька місяців комендантська година впроваджена на території Франції. На момент ухвалення рішення на території Франції щоденно фіксували понад 16 тисяч нових випадків захворювання на коронавірус. Людям заборонено виходити з будинків з 19:00 до 6:00. Група вчених з Тулузи з’ясувала, що комендантська година з 20:00 допомогла знизити темпи захворюваності, але заборона на вихід з помешкань з 18:00 лише погіршила ситуацію через те, що люди стали більш скупчуватись в супермаркетах перед їхнім закриттям. 

Комендантська година у Франції

Комендантська година у Франції

Попередні дослідження Національного інституту охорони здоров’я та медичних досліджень Франції (INSERM) показали, що комендантську годину, в цілому, можна назвати ефективним засобом боротьби з коронавірусом.

Наостанок варто зазначити, що рішення про запровадження комендатської години та надзвичайного стану на рівні Києва та України може ухвалюватись лише на рівні центральної влади після того, як ситуація з коронавірусом стане критичною. Враховуючи досвід західних країн, запровадження комендантської години, теоретично, може допомогти знизити кількість захворювань, але разом з іншими обмежувальними заходами, які скорочують соціальні контакти.

Варто також нагадати, що в Україні активно розповсюджується британський штамм коронавірусу, який є більш агресивним порівняно з попереднім видом, про що свідчить зростання кількості госпіталізацій та летальних випадків. Нові штамми інфекції створюють ситуацію, коли для розуміння методів боротьби з нею потрібен час на наукові дослідження та медичний досвід лікування. Питання про запровадження комендантської години та стовідсоткову ефективність цього заходу відкрите, залишається очікувати на офіційні заяви з боку представників влади в разі ще більшого погіршення ситуації з коронавірусом. Бережіть себе та дотримуйтесь правил безпеки.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com