Кравчук назвав головну умову миру на Донбасі | Київ.Info

Кравчук назвав головну умову миру на Донбасі

Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що не можна домогтися миру, ні з ким не розмовляючи.

Про це він розповів в ефірі телеканалу “Україна 24”.

За його словами, він готовий вести діалог з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей (“Л-ДНР”).

“Є люди, які можуть бути учасниками переговорів. Скажімо, Офіс президента підписує указ про призначення на посаду в Мінську групу Фокіна. Він і запрошує, і може говорити про те, чого вони (сепаратисти – ред.) насправді хочуть”, – сказав Кравчук.

Він нагадав, що вже виступав зі зверненням до представників ОРДЛО:

“Коли починалися ці події, я на одному з телеканалів звернувся до ватажків Луганської та Донецької областей з проханням: будь ласка, підготуйте письмово пропозиції, що ви хочете мати на території цих районів – це особливий статус, автономія, ознаки державності, напишіть, на які кроки ви могли б піти заради компромісу. Жодної відповіді я не отримав. Якщо їх запросять до Києва – вони не приїдуть, а ми й не запрошували”.

Як зазначив перший президент, якщо шукати шляхи вирішення проблеми – треба “вести розмову, домовлятися, крок за кроком”.

“Якщо ми хочемо чогось досягти, хочемо миру на Донбасі – як можна домогтися миру, ні з ким не розмовляючи?! Прийдуть сили ООН, ОБСЄ, поставлять своїх військових, одягнуть білі каски, і все? Не буде такого”, – підкреслив він.

При цьому Кравчук уточнив, що готовий говорити з ким завгодно, але ніколи не підпише документи, які шкодять Україні.

“Ультра-патріоти, які мене критикують за те, що я з кимось говорю, вже підписали Мінські домовленості, де до нинішнього часу ми не можемо зайняти точні і ясні позиції”, – заявив він.

Нагадаємо, дещо раніше Кравчук назвав два можливих компроміси по Донбасу.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com