Кремль формує новий фронт боротьби з Україною – Київ Інфо

Кремль формує новий фронт боротьби з Україною

Російська православна церква розриває стосунки з Константинопольським патріархатом, бо той надав Українській церкві автокефалію. Рішення ухвалили на синоді в Мінську 15 жовтня. Вперше він відбувся за межами РФ.

— Розриваємо євхаристійне спілкування (можливість спільного служіння літургії. — ГПУ) з Константинопольським патріархатом. Це вимушене рішення. Але іншого Священний синод не міг ухвалити. До цього вела вся логіка останніх дій Константинополя, — заявляє митрополит 52-річний Іларіон, глава відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату.

11 жовтня розпочали надання автокефалії Православній церкві України. Тобто статусу помісної — самокерованої, незалежної частини Вселенської православної церкви. Про це оголосили після триденного засідання Синоду Вселенського патріархату в Стамбулі. Синод визнав незаконним загарбання Київської митрополії Російською православною церквою 1686 року. Також зняв анафему з патріарха УПЦ Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української автокефальної церкви Макарія. Визнав їх канонічними. Відповідно відновив сопричастя їхніх вірних із Константинопольською церквою.

Після розриву стосунків із Вселенським патріархатом у РПЦ склали список заборонених для російських туристів храмів у Туреччині і Греції. Бо ті належать до Константинопольської церкви. У Туреччині — це всі діючі собори Стамбула й Анталії. У Греції — на островах Крит і Додеканес.

Москва погрожує розривом і Єрусалимському патріархату, якщо той підтримає надання автокефалії Українській церкві.

— Якщо Єрусалимський патріархат прийме сторону Константинополя і дозволить “філаретівцям” служити на Гробі Господньому та в інших храмах на Святій землі, нам доведеться зупинити служіння з ними. Бо вони стануть на бік розкольників, — говорить секретар Російської духовної місії в Єрусалимі, ігумен Нікон, 42 роки.

— Кремль формує новий фронт боротьби з Україною, — каже політолог 65-річний Віктор Небоженко. — Не зуміли реалізувати проект “Новоросія”. На фронті теж нічого не виходить. Почали застосовувати силу, яка всередині могла б боротися з нашою державою.

Приклад невизнаної терористичної Ісламської держави показує, що віруючих легко перетворити на м’ясо для бойових дій. Росія розраховує, що прихожан можна змусити взятися за зброю. Але забули врахувати — в нас вже не 2014 рік. Україна слабка в реформах, але в боротьбі з Росією зробила великий прогрес. Ніхто не стане загравати з людьми, які спробують дестабілізувати ситуацію в країні.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook