Крищенко, захоплення земель та демонтаж КМДА: Як пройшла сесія Київради 23 вересня (ФОТО, ВІДЕО) – Київ Інфо

Крищенко, захоплення земель та демонтаж КМДА: Як пройшла сесія Київради 23 вересня (ФОТО, ВІДЕО)

Крищенко, захоплення земель та демонтаж…

У Київраді 23 вересня відбулось чергове пленарне засідання, яке стало другим після виходу депутатів з літніх канікул. На сесії ухвалили низку кадрових та важливих для міста рішень.

Журналісти Depo.Київ розповідають, як пройшло засідання Київради 23 вересня та які рішення ухвалили депутати. 

Акція з демонтажу КМДА

Під час проведення сесії під стінами Київради провели акцію протесту проти незаконної забудови столиці та символічною вимогою про демонтаж КМДА.

“Досить руйнувати старий Київ. Демонтуйте КМДА. Кияни приймають естафету від влади і забудовників. Користуючись логікою влади, яка обслуговує інтереси забудовників, завдаючи шкоди інтересам громади та історії нашого древнього міста – позбавляємо будівлю КМДА культурної цінності. Нехай на її місці з’явиться чергова висотка або торговий центр. Або краще за все – багаторівневий паркінг – буде якась користь”, —зазначали учасники акції. 

Акція з демонтажу КМДА

Активісти озвучили низку вимог щодо збереження садиби Барбана. Депутатка Київради Аліна Михайлова зазначила, що секретар Київради Володимир Бондаренко визнав помилку влади щодо зруйнування садиби Барбана і надав протокольне доручення внести її в охоронний ареол. 

Призначення Андрія Крищенка заступником Кличка 

Депутати Київради призначили колишнього очільника столичної поліції Андрія Крищенка заступником голови КМДА Віталія Кличка з питань здійснення самоврядних повноважень.

На посаді Андрій Крищенко відповідатиме за питання муніципальної безпеки, цивільного захисту, надзвичайних ситуацій, територіальної оборони та взаємодії із правоохоронними органами.

Андрій Крищенко та Віталій Кличко

Віталій Кличко та Андрій Крищенко 

За призначення проголосував 91 депутат. Підтримали призначення Крищенка 29 депутатів з фракції ЄС, 26 депутатів від УДАРу, 14 депутатів від “Єдності”, 11 депутатів від “Батьківщини”, шість депутатів від ОПЗЖ та п’ять депутатів від “Голосу”. 

За даними ЗМІ, призначення Крищенка заступником Кличка дасть сигнал, що ексміністр внутрішніх справ Арсен Аваков підтримує мера Києва, оскільки у сприйнятті Банкової імена Авакова і Крищенка тісно сплетені. Крищенко очолював столичну поліцію з 2015 по 2021 рік. 

Черговий провал голосування по Вирлиці 

На сесії 23 вересня депутати вчергове провалили рішення про надання статусу ландштафтного заказника озеру Вирлиця на Осокорках. Київрада навіть не захотіла розглядати питання з першого разу, але його все ж таки включили до порядку денного після наполягання ініціаторки Євгенії Кулеби.

Під час голосування рішення провалилось, його підтримали лише 52 депутати. Підтримали рішення 15 депутатів з ЄС, 11 з УДАРУ, 11 зі “Слуги народу”, один з “Батьківщини”, два з ОПЗЖ та шість з “Голосу”. 

Міський голова Віталій Кличко заявив, що потрібно зберегти зелену зону, але й “враховувати інтереси інвестора”. 

Відповідний проєкт рішення передбачає оголошення території площею 98 га ландшафтним заказником, що унеможливить забудову та використання території під меліорацію, а також сприятиме збереженню та відтворенню природних комплексів. Провал голосування дає можливість забудовнику легко засипати озеро та змінювати його межі, а також бетонувати берег. 

Війна з сусідами за Голосіївський парк 

Депутати звернулись до до Київської облради, Офісу генерального прокурора, НАБУ, Головного управління СБУ в Києві та територіального управління ДБР через захоплення сусідніми селами Голосіївського парку і незаконні спроби змінити межі міста. Відповідне звернення підтримали 88 депутатів.

За словами мера Віталія Кличка, захоплення земель відбувається в значних масштабах та за мовчазного сприяння посадовців Держгеокадастру. У Київраді зазначили, що з 1989 року і до сьогодні встановлені межі столиці не змінювались, а восени 2019 року було віднайдено межу Києва. Місто має усі оригінали документів. Однак, за словами Кличка, Держгеокадстр протягом двох років не вносить наявну межу міста Києва, незважаючи на численні звернення Київради.  Тому міська влада столиці подала до суду на Держгеокадастр та його територіальний орган. Суд просять визнати протиправною бездіяльність цього органу.

Голосіївський парк

Голосіївський парк 

“Провадження у справі відкрите. Така бездіяльність посадовців призводить до того, що деякі сусіди столиці, – зокрема, Коцюбинське та Козин, користуючись бездіяльністю Держгеокадастру квапляться включити сусідні з ними землі міста Києва до своїх територій та розпорядитись земельними ділянками столиці на свій розсуд”, – сказав Кличко.

За словами міського голови, Київська облрада своїм рішенням від 9 вересня цього року затвердила схему планування території області, з розширенням її територій. Зокрема, документ затверджує розширення меж селища Коцюбинське за рахунок Національного природного парку “Голосіївський”, що суперечить затвердженим межам міста Києва.

Безкоштовне паркування та Мапа доступності 

Депутати ухвалили також рішення щодо додання до переліку осіб, які мають право на безоплатне паркування, учасників бойових дій на Сході України та членів сімей тих, хто загинув там. Рішення підтримав 81 обранець. 

Також зала підтримала проєкт зі створення мапи доступності Києва. Він передбачає створення карти маршрутів, які можна долати без фізичних бар’єрів в додатку “Київ цифровий”.

Загалом, сесія Київради пройшла під егідою суперечливих рішень та подій, які пов’язані з ними, зокрема, призначення Андрія Крищенка та провал голосування по озеру Вирлиця. Також не варто забувати про невирішене питання із частково зруйнованою садибою Барбана. “Світлими плямами” на цьому фоні стало надання права на безкоштовне паркування учасникам АТО/ООС та сім’ям загиблих, а також впровадження проєкту мапи доступності. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com