Кривонос: Дискредитація ветеранів – один з елементів гібридної війни Росії проти українських громадян | Київ.Info

Кривонос: Дискредитація ветеранів – один з елементів гібридної війни Росії проти українських громадян

Заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос наголосив, що дискредитація українських військових, ветеранів та активістів – один з елементів гібридної війни Росії проти українських громадян. Водночас, зауважив, що випадки бувають різними, тож потрібно адаптувати виправну систему на законодавчому рівні.

Про це Кривонос розповів в інтерв’ю «24 каналу».

Він зазначив, що заяви про «неадекватних атовців» та подібні висловлювання – один з елементів гібридної війни Росії проти українських громадян.

«Їхня мета – показати, що люди, які захищали державу, повертаючись до мирного життя становлять загрозу для держави», – сказав він.

Водночас, на думку Кривоноса, тут є і над чим замислитися державі, адже щось вагоме все ж таки є. І провина не військових, які повернулися з війни.

«По-перше, із цими людьми після повернення із війни практично ніхто не працює. По-друге, за останні шість років була вибудована така політика, внаслідок якої ми сприймати тему війни та ветеранів. Доходить до того, що ветеранам деякі чиновники мають наглість заявляти: «Ми вас туди не посилали», – пояснив він.

Він наголосив, що підлаштовуватись під суспільство мають не воїни та захисники, які повернулись з війни, а навпаки – «це суспільство має змінити своє ставлення до тих, хто його захищав». Оскільки без тих ветеранів війна була б по всій Україні.

Кривонос зазначив, що у суспільства немає цінностей. І це є головною проблемою, яку мала б вирішувати влада.

«У нас за незалежної України виросло вже два покоління людей, які є чистими споживачами і не мають ані цінностей, ані єдиної національної ідеї. Люди у цьому не винні, це держава у них цінностей не вклала. Коли ж народ не має ані цінностей, ані ідеї – його дуже просто розхитувати. Що ми і спостерігаємо протягом останніх років. Тому якщо ми хочемо остаточно це питання закрити, то ми, у першу чергу, маємо зайнятись вихованням молоді», – наголосив він.

Щодо самих тих спроб акцентувати людей на думці, ніби військові приносять загрозу, то тут багато нюансів. В Україні немає військової прокуратури, військових судів, військових адвокатів, військової поліції. Тож правоохоронці повинні розуміти, що, притягуючи до відповідальності, треба враховувати спеціалізацію.

«Тут є певні нюанси. Працювати із військовими за цивільним шаблонами не можна категорично, це – різні речі. співробітників – хай навіть колишніх – правоохоронних органів притягають до відповідальності, вони відбувають покарання у спеціальних закладах, які створені спеціально для них. Їх ніколи не перетинають із криміналітетом у колоніях. На військових це не поширюється. Тому часто це закінчується дуже трагічними історіями», – каже він.

За його словами, у кримінальному суспільстві не дуже добре ставлення до людей у формі. А у системі відбуття покарань повторюється історія, яка була у Радянському союзі: виправна система ламає людей.

«Для військовослужбовців мають бути спеціальні колонії, аби людина, відбуваючи покарання, все ж, мала шанс змінитись на краще. Ці зміни потрібно вносити на рівні законодавства», – підсумував Кривонос.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook