Кучеренко: Відмова від підвищення цін на газ – це політичний крок Гройсмана | Київ.Info

Кучеренко: Відмова від підвищення цін на газ – це політичний крок Гройсмана

Коли уряд відмовився піднімати ціну газу з 1 квітня, що було прописано в угоді з МВФ, то таким чином він прийняв політичне рішення, адже незабаром вибори.

Про це заявив міністр з питань житлово-комунального господарства України у 2007-2010 роках Олексій Кучеренко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, що під час години запитань до уряду у Верховній Раді Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна зможе формувати власні ціни на газ, коли буде експортувати, а не імпортувати «блакитне паливо».

«Я погоджуюсь із тим, що рано чи пізно має запрацювати й імпортний паритет, і ціна на газ для населення як роздрібна, тобто коли для громадян ціна газу має бути вищою, ніж для оптових користувачів.

Але для цього потрібно вирішити одне важливе завдання, а саме підняти реальні доходи населення», – підкреслив Кучеренко.

Відтак експерт вважає, що принципово помилковою була модель, коли ціну газу прив’язала до імпортного паритету, а натомість доходи населення залишилися незмінними.

«Яскравий приклад– це кількість субсидіянтів, яка в зимовий період складає 55-60% всього населення. Відтак, на субсидії в бюджеті вже закладено71 мільярд гривень, і це ще не межа.

Тобто, можна підсумувати, що ця модель себе не виправдала, а борг населення перед теплокомуненерго розміром у 35 мільярдів гривень – це свідчення провальної політики», – пояснив Кучеренко.

Однак, додає він, коли уряд відмовився піднімати ціну газу з 1 квітня, що було прописано в угоді з МВФ, то таким чином він прийняв політичне рішення, адже невдовзі вибори.

«До цього прем’єр Гройсман розповідав, що він встановлює ринкову ціну на газ. Тому його остання заява – це абсолютно зрозумілий хід, мовляв, якщо МВФ не дасть гроші, то не через ціну газу, а через закон про Антикорупційний суд. А якщо раптом суд все ж створять, то все одно ціна газу не підвищиться, бо скоро вибори», – проаналізував Олексій Кучеренко.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook