Квартири від Зеленського. Чому постраждалі від вибуху на Позняках не змогли потрапити у нове житло | Київ.Info

Квартири від Зеленського. Чому постраждалі від вибуху на Позняках не змогли потрапити у нове житло

Президент України Володимир Зеленський видав ключі від 12 квартир людям, що лишилися без даху над головою через вибух газу на столичних Позняках. Але заселитися у нові оселі люди не змогли.

 21 червня о 10:00 у Дарницькому районі столиці в багатоповерховому будинку стався вибух газу. Внаслідок вибуху зруйновано міжповерхові перекриття 4, 5, 6, 7 поверхів. За останніми даними, загинуло п’ять людей. За фактом вибуху відкрите кримінальне провадження, а найбільш вірогідною причиною трагедію вважають халатність працівника газової компанії, яка встановлювала лічильники. Однак протягом дев’яти днів до відповідальності нікого не притягнули і навіть від виконання службових обов’язків не усунули.

Але 25 червня Зеленський передав постраждалим 12 ключів від нових квартир, пообіцявши з часом надати житло усім мешканцям злощасного будинку, який зараз збираються демонтувати.  За його словами, придбати помешкання допомогли кошти меценатів.

Втім, здавалося б позитивна новина обернулася низкою неприємних несподіванок. Постраждалі мали заселитися у ЖК “Кришталеві джерела” на Теремках. Втім, презентоване житло – без ремонту. Себто, це пусті “коробки” з голими стінами – при тому, що далеко не всі постраждалі прямо зараз зможуть знайти гроші на облаштування. З грошима на ремонт пообіцяла допомогти столична влада, але питання ще в процесі вирішення.

Це ще було б не так погано – зрештою, у найкращому райдужному варіанті питання могло б вирішитися за кілька днів. Але, за словами очевидців, за адресою Метрологічна, 42 все ще триває будівництво, а навколо будинків – паркан. Тож подивитися нове помешкання люди не змогли. Одній з родин розповіли, що їхня квартира двокімнатна, хоча у презентованому сертифікаті йдеться про трьохкімнатну.

До того ж, житловий комплекс вже кілька років – у центрі скандалу. Ще у 2014-му сотні людей інвестували у будинки другої черги комплексу. Однак, аби отримати ключі, інвесторам пропонували підписати дивний договір із ЖЕКом, який передбачав, зокрема, систему штрафів для мешканців і заборону на ремонт у апартаментах. Деякі відмовилися підписувати сумнівний папірець, після чого їм почали надходити листи з порожніми аркушами всередині.

Пізніше на суді папірці представили як акти прийому-передачі виконаних робіт, який нібито проігнорували інвестори. Оскільки акти потенційні господарі не підписали, забудовник позбавив їх права на отримання житла, а за певний час повторно продав апартаменти. Деякі припускають, що деякі з таких квартир і отримали постраждалі від вибуху.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com