Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на “Вечірній Київ”.
За сприяння Київської торгово-промислової палати відбувся круглий стіл, де українські вчені, винахідники та бізнесмени продемонстрували інноваційні технології, обладнання та засоби для боротьби з коронавірусом.
Зокрема свою маску представив Климашенко. Головна ідея, яку втілив автор — не дати вірусу потрапити до легенів і знешкодити його на ранній стадії, якщо він все ж проникне до організму.
“Через те, що після двох запалень легенів у мене могла розвинутися ще й бронхіальна астма, я задумався про створення простого засобу на кшталт маски для астматиків. Адже в Україні та Європі мільйони людей страждають на бронхіальну астму. Мене зацікавило, як замість пігулок можна допомогти хворим”, – розповів винахідник.
Над створенням виробу для астматиків та хворих туберкульозом для полегшення їх стану без таблеток і хімії чоловік витратив вісім років.
“Восени 2019 року вже була готова маска для боротьби з астмою. А на початку зими того року вже сталося вибухове розповсюдження коронавірусу в місті Ухань. Так склалося у бізнесі, що ми з партнерами мали постійний зв’язок з компетентними лікарями Уханя, поки їм не заборонили спілкуватися із зовнішнім світом. Тому й знали, як проходить зараження, що відбувається з хворим, які органи страждають в першу чергу”, – уточнив Климашенко.
Запатентований варіант маски — це 11-й експериментальний зразок. Розробники постійно її вдосконалювали та зупинились на тришаровій бязевій масці, яка просякнута спеціальним розчином з 20 лікарських речовин, що використовуються в фітотерапії й народній медицині.
Нагадаємо, що у Києві за минулу добу, 2 лютого, виявили 342 випадки захворювання на коронавірус.