Київ скували затори через потужний снігопад: Хто винен і що робити людям - Київ.Info

Київ скували затори через потужний снігопад: Хто винен і що робити людям

Київ скували затори через потужний сніго…

З ранку 8 лютого Київ накрило потужним снігопадом, який скував місто в заторах та фактично паралізував рух. Можна уявити, що буде відбуватись на столичних дорогах у вечірню годину-пік, коли всі будуть їхати з роботи.

У випадку з прибиранням снігу проблемою є те, що негоду неможливо спрогнозувати за півроку, але є хороші новини, оскільки рівень заторів завжди можна мінімізувати, все залежить від міської влади та людей.

Про те, як можна зменшити рівень заторів в снігопад Depo.Київ розповів експерт з транспортного планування Дмитро Беспалов.

Справа не тільки в кількості техніки

За його словами, не потрібно думати, що в нашої країни та окремого міста, навіть якщо це столиця, є величезний парк снігоприбиральної техніки та необмежений запас реагентів для обробки доріг. 

“У нас немає грошей на це. Погоду неможливо спронозувати в той момент, коли приймається бюджет на рік. Снігоприбиральної техніки часто не вистачає і в Америці, і в провідних країнах Європи”, – каже Дмитро Беспалов.

Зі свого боку влада повинна розставляти пріоритети щодо прибирання снігу, чистити головні магістралі міста та тротуари.

Краще залишитись вдома 

Беспалов наголосив, що за таких погодних умов як сьогодні, водіям краще буде залишити свою машину вдома та скористатись громадським транспортом, який, в такому випадку, буде мати більше простору для маневрів.

Також він порадив людям згадати часи локдауну та залишитись працювати вдома, якщо є така можливість. 

“Місто перевантажене від кількості автомобілів, а в таку погоду затори тільки посиляться. Залишити автомобіль вдома було б дуже прагматично”, – сказав експерт.

Влада повинна нормально (!) попереждати людей 

У Києві немає культури того, щоб мер попереджав людей про негоду, а вони його слухали. За словами Дмитра Беспалова, якщо Віталій Кличко чітко скаже містянам про те, що через снігопад вони проведуть в дорозі в два рази більше ніж зазвичай, то це може переконати їх залишатись вдома, але тут міський голова, м’яко кажучи, недопрацьовує.

“Інформацію про негоду та затори ніхто не сприймає серйозно, оскільки влада несерйозно її подає. Мер зазвичай поперджає про снігопади, але робить це недостатньо чітко. Влада повинна детально прогнозувати ситуацію та нормально інформувати киян. Якщо мені чітко скажуть з посиланням на розрахунки, що я проведу в дорозі на роботу більше двох годин, то це змусить мене задуматись та залишитись вдома або скористатись громадським транспортом, а не автомобілем”, – підкреслив Беспалов. 

Нагадаємо, що близько опівночі в Україні розпочався снігопад, який триває і досі. Міста встали в пробках, техніка не встигає розчищати замети, збільшилася кількість ДТП. Рятувальники відбуксовують з доріг водіїв, які вирішили, що їхні авта сильніші за стихію.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com