Київрада затвердила бюджет Києва на 2021 рік на 60,5 млрд грн | Київ.Info

Київрада затвердила бюджет Києва на 2021 рік на 60,5 млрд грн

Витрати на потреби столиці повинні скласти близько 57,8 млрд, з них 43% підуть на освіту


Депутати Київради ухвалили бюджет столиці на 2021 рік, із запланованою дохідною частиною в 60,5 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

Витрати на потреби столиці повинні скласти близько 57,8 млрд. Найбільше коштів місто спрямує на освіту, транспорт і дорожнє господарство, охорону здоров’я, житлово-комунальне господарство, соціальний захист.

На освіту виділили 24,7 млрд грн. Це – 43% від усіх видатків міського бюджету. На транспорт і дорожнє господарство в кошторисі Києва запланували 8,7 млрд грн або 15% бюджету міста. На охорону здоров’я – майже 6,2 млрд грн, соціальний захист – 5,1 млрд грн , ЖКГ – майже 3,8 млрд грн, культуру і мистецтво – близько 1,6 млрд грн, фізичну культуру і спорт – майже 1,3 млрд грн, обслуговування місцевого боргу – 415,5 млн грн, будівництво – 235,2 млн грн.

Крім того, бюджетом столиці передбачено підвищення заробітної плати для працівників бюджетної сфери на 30%, працівникам житлово-комунального господарства – на 12%.

Зменшення витрат на медицину порівняно з попередніми роками мер Києва Віталій Кличко пояснив тим, що з квітня цього року, згідно з медичною реформою, медзаклади столиці фінансуються Національною службою здоров’я України.

Тобто сьогодні лікарні забезпечує безпосередньо держава. З державного бюджету фінансують, зокрема, придбання медикаментів, оплату харчування, виплату зарплати лікарям.

Разом з тим, Кличко запевнив, що місто не залишається осторонь і продовжує вкладати кошти в реконструкцію і капремонти медустанов Києва, в оновлення застарілого обладнання та підтримку медиків. Додатково до зарплати столична влада їм виплачує щомісячну матеріальну допомогу.

Що стосується масштабних проектів, київський міський голова пообіцяв добудувати Подільсько-Воскресенський міст і дві станції метро на Виноградар.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроект № 4000 про Державний бюджет України на 2021 рік. Доходи держбюджету на 2021 рік передбачаються в сумі 1 трлн 81 млрд 697 млн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook