Літаки Airbus A321 та посадка за будь-якої погоди: Що очікує аеропорт "Київ" після реконструкції - Київ.Info

Літаки Airbus A321 та посадка за будь-якої погоди: Що очікує аеропорт “Київ” після реконструкції

Літаки Airbus A321 та посадка за будь-як…

У киян з’явилась надія на оновлення міських повітряних воріт. Мер Віталій Кличко підписав розпорядження про реконструкцію Міжнародного аеропорту “Київ”, також відомого як “Жуляни”. 

Depo.Київ розповідає, що відомо про оновлення аеропорту.

Згідно з розпорядженням КМДА, реконструкцію аеропорту планують провести з 2021 по 2025 рік. Гарантійний строк експлуатації новопобудованих об’єктів становитиме не менше ніж 10 років.

В прес-службі аеропорту наголосили, що через перехід багатьох авіакомпаній на нові та сучасні типи літаків, з’явилась необхідність реконструкції аеродрому, що є дуже складним і дорогим проєктом.

Нова злітна смуга та великі літаки 

Головною метою оновлення аеропорту низивають підвищення рівня безпеки польотів, зменшення шумового та екологічного навантаження на навколишнє середовище. Після реконструкції аеропорт зможе приймати сучасні літаки з більшою пасажиромісткістю і меншим рівнем шуму. 

Під час реконструкції планується продовження злітково-посадкової смоуги на 500 м (до 2810 м), будівництво нових руліжних доріжок, перонів та світлосигнального обладнання. 

Після оновлення аеропорт зможе працювати з літаками Airbus A321, які мають низький рівень шуму та більшу пасажиромісткість. Такі лайнери вміщують від 185 до 236 людей. Розширення злітково-посадкової смуги дозволить приймати борти цього типу за будь-яких погодних умов.

Також проєктом передбачається підвищення класу аеропорту, що дозволить заходити на посадку літакам по експлуатаційному мінімуму CAT II категорії ІКАО. Це означає, що здійснювати посадки в Жулянах можна буде за горизонтальної видимості не менше ніж 350 метрів, тоді як зараз це обмеження становить 800 метрів.  В результаті скоротиться число відходів на запасний аеродром в осінньо-зимовий період через тумани.

В аеропорті запевнили, що під час реконструкції будуть використовуватись новітні технології будівництва (але не уточнили які саме), а також пообіцяли заміну світлосигнального та радіонавігаційного обладнання на більш сучасне. 

Хто оплатить реконструкцію 

Перший етап проєкту реконструкції “Жулян” передбачає розробку проєктно-кошторисної документації по об’єкту. Фінансувати цю стадію буде КП Міжнародний аеропорт “Київ” (Жуляни). В листопаді було оголошено тендер на 15 мільйонів гривень на розробку проєктної документації, який був скасований через те, що заявки подали менше ніж два учасники.

Відповідно до тендерної документації, виконавець повинен був розробити проєкт, який би включав модернізацію наявної смуги завдовжки 2310 метрів, подовження її на 500 метрів і посилення поверхонь аеродрому. Новий тендер на проєктування поки не оголошували.

Аеропорт Жуляни реконструкція

Подальше фінансування робіт з оновлення аеропорту буде надходити з бюджету та залучених коштів. Враховуючи те, що “Жулянами” керує компанія “Майстер-Авіа”, яка належить відомому столичному бізнесмену Василю Хмельницькому, можна зробити припущення, що він може стати одним з інвесторів.

Точну вартість реконструкції аеропорту та джерела надходження коштів визначать після завершення етапу проєктування.

Що було з аеропортом в минулі роки

У 2009 році в “Жулянах” в рамках підготовки до Євро-2012 реконструювали злітково-посадкову смугу, яка дала змогу приймати більш важкі літаки, такі як Boeing 737 та Airbus A320. Тоді на неї витратили понад 140 мільйонів гривень.

У 2012 році була повністю завершена модернізація аеропорту з будівництвом кількох нових терміналів, серед яких був центральний термінал “А” та VIP-термінал для бізнес-авіації

У 2010 році Київрада часів Леоніда Черновецького передала “Жуляни” в аренду на 49 років приватній компанії “Майстер-Авіа”, якою володіє бізнесмен Василь Хмельницький. Компанія перемогла в конкурсі на право оренди комплексу будівель, який знаходиться на балансі КП “Міжнародний аеропорт “Київ”(” Жуляни”)”. Тоді на адресу міської влади лунали звинувачення в тому, що конкурс на оренду було проведено з порушеннями законодавства, зокрема, він тривав 18 замість встановлених 30 днів.

Аеропорт Жуляни реконструкція

В 2016 році Хмельницький заявив, що вклав в аеропорт 70 мільйонів доларів на будівництво терміналів для того, щоб він став ефективним. У травні 2019 року було відкрито розширений термінал “А”, на який витратили 630 мільйонів гривень. 

Послугами аеропорту користується багато авіакомпаній, зокрема WizzAir, яка перевела туди свої літаки в 2011 року з аеропорту “Бориспіль”.

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com