Локдаун Шредінгера: Як Україна прожила перший день чергового "суворого карантину" - Київ.Info

Локдаун Шредінгера: Як Україна прожила перший день чергового “суворого карантину”

Локдаун Шредінгера: Як Україна прожила п…
фото: УНІАН

Попри чутки, що уряд вкотре “передумає” впроваджувати жорсткий карантин одразу після свят, цього не сталося: 8 січня купі малих крамничок, ресторанчиків, майстерень та инших закладів довелося закритися до 24 січня, і то – орієнтовно. Втім, з весняним “домашнім арештом” це не зрівняється. По-перше, обмеження цього разу не настільки жорсткі, як під час першого локдауну – транспорт не зупинений, частина діяльності, як-от надання перукарських послуг, дозволена. По-друге, самі українці ще навесні навчилися обходити обмежувальні заходи, та й страх перед невідомою заразою зараз менший, ніж рік тому, бо хтось перехворів, хтось не вірить в небезпеку, а хтось втомився боятися.

Тож життя в містах хіба “приглушилося”, але ніяк не зупинилося. Найбільше дісталося закладам харчування, від кав’ярень до ресторанів, та продавцям непродовольчих товарів. Перші можуть працювати на виніс, другим теоретично мали б працювати через доставку, але чимало закладів обходять цю вимогу.

Карантин в Україні

Фото з соцмереж

З продажем непродовольчих товарів взагалі склалася незрозуміла ситуація: уряд до останнього тягнув із скасуванням норми про заборону продажу гігієничних засобів, посуду та іншого “неїстівного”, тож вранці 8 січня в чималій частині продуктових маркетів (можуть працювати магазини з не менш як 60% площ під продовольчі товари) стелажі з посудом, кухонним приладдям чи шкарпетками були “закриті” стрічками чи плівкою, що викликало неабиякий шквал критику і саркастичного гумору в соцмережах. Разом з тим, може бути так, що в сусідньому маркеті ніяких стрічок нема, і можна брати все й без обмежень.

Карантин в Києві

Заборона продавати непродовольчі товари викликала шквал жартів в соцмережах

Карантин в "Еко-маркеті"

Полиці в “Еко-маркеті”. Київ, 8 січня

 

Найгірше в цій ситуації ринкам – в Києві вони в перший день карантину були зачинені, а також невеликим непродовольчим рітейлерам, на кшталт кіосків канцелярії, та, навпаки, великим ТРЦ – їм довелося припинити діяльність повністю.

Окремо варто згадати мережу будівельних (втім, в минулому – нині вони універсальні, – ред. ) супермаркетів “Епіцентр”. Під час минулого локдауну їхня робота викликала скандал і стала чималим ударом по отриманню карантинних обмежень иншими. Цього разу в компанії лишилися “вірними традиціям”: магазини мережі працюють, причому в деяких продаж відбувається через замовлення на касі (товар приноситься персоналом), а в деяких людей пустили всередину, де вони можуть спокійно взяти потрібний, хоч і номінально заборонений до продажу, товар. При цьому стелажі начебто загороджені обмежувальними стрічками, які, проте, нікого не зупиняють – так же, як було і під час локдауну навесні. При цьому, зауважимо, що инша потужна мережа будівельних супермаркетів, “Леруа Марлен”, повністю припинила “живий” продаж і перейшла в онлайн-режим.

Порушення карантину в Епіцентрі

Порушення карантину в Епіцентрі

Фото: PavlovskyNEWS

Номінально закрився відомий харківський ринок “Барабашово”. Згідно з оголошенням на сторінці ринку, ” дозволяється торгівля всіма групами товару при видачі товарів за попередніми замовленнями, онлайн-замовленнями, торгівлею за адресною доставкою та інше”. При цьому наголошується, що “робота з товаром всередині торговельних об’єктів з виконанням всіх санітарних норм не обмежена” (нагадаємо, минулого року поліція примудрялася штрафувати продавців чи власників навіть у пустих магазинах – за порушення карантину).

 

Навесні руйнівного удару по вірі українців в карантин, а ще більше – по їхній готовності його дотримуватися завдала історія з працюючим столичним рестораном “Велюр”, що належить одіозному “слузі народу” Миколі Тищенку. Внаслідок цього стало остаточно очевидно, що перед локдауном не всі однаково рівні і необов’язковим його роблять передусім представники влади. Цього разу в перший же день відзначився президент Володимир Зеленський, який “засвітився” на гірсько-лижному курорті “Буковель” – без маски і в оточенні таких же безмасочних прихильників. Буковельські камери спостереження взагалі свідчать, що коронавірус в Карпатах “не працює”: на курорті – юрба відпочивальників і жодних ознак карантину.

Буковель 8 січня

Буковель 8 січня

Буковель, 8 січня

Тож вже зараз можна припустити, що нинішній локдаун буде ще менш дієвим, ніж попередній. Українці ще під час першого локдауну відправцювали схеми втечі від обмежень: торговці, наприклад, обзавелися “резервними” точками за межами ринків, а постійні покупці давно мають телефони потрібних продавців, тож навіть якщо зовні щось не працює, це зовсім не означає, що там нічого не можна купити. Головне – знати як це зробити. Та й самі українські можновладці, які мали б стати взірцем дотримання карантину, на власному прикладі демонструють його необов’язковість.

Читайте також: У МОЗ роз’яснили, що можна продавати у магазинах та кіосках

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com