МАФи та зв'язки з Єрмаком: Що відомо про нового директора департамента благоустрою КМДА Ткаченка - Київ.Info

МАФи та зв’язки з Єрмаком: Що відомо про нового директора департамента благоустрою КМДА Ткаченка

МАФи та зв'язки з Єрмаком: Що відомо про…

Міський голова Києва Віталій Кличко підписав розпрядження про призначення Тимура Ткаченка директором департаменту благоустрою КМДА. До цього Ткаченко був виконувачем обов’язків. Попри досить молодий вік – 31 рік, Ткаченко має серйозний стаж державної служби. А ще тепер вже повноправний очільник департаменту столичного благоустрою може бути пов’язаний з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Розпорядження Кличка про призначення Ткаченка

Розпорядження Кличка про призначення Ткаченка

Сам Ткаченко вже прокоментував призначення на своїй сторінці у Facebook та подякував Віталію Кличку та його заступнику Олексію Кулебі: “Друзі, вже працюю у новому офіційному статусі. Розпорядженням голови КМДА №90 мене призначено директором Департаменту міського благоустрою. Тепер без позначки “в. о.”, – похвалився Ткаченко.

Depo.Київ зібрав, що відомо про нового столичного топ-чиновника. 

Насичена кар’єра в 31 рік

Тимур Ткаченко народився 18 серпня 1989 року в Києві. В 2013 році закінчив КНУ ім. Шевченка за спеціальністю “Міжнародна економіка” та отримав ступінь магістра економіки. 

У 2019 році ще раз закінчив КНУ – за спеціальністю “Правознавство” та отримав кваліфікацію юриста.

Одружений на Анні Ткаченко, виховує доньку Алісу. 

Ткаченко розпочав кар’єру на держслужбі ще до закінчення вишу, в 22-річному віці – коли коли з січня по лютий 2012-го працював спеціалістом 1 категорії відділу зовнішньої реклами КП “Солом’янка-сервіс”.

Потім Ткаченко працював у Верховній Раді VII скликання (2012-2014 рік), де був помічником нардепа від “УДАРу” Павла Рябікіна, який потім був заступником голови КМДА за Кличка (2014-2015 рік).

Тимур Ткаченко

Тимур Ткаченко. Фото: Facebook

З січня по березень 2014 року Ткаченко працював відповідальним секретарем та спеціалістом сектору в ДП “Зовнішторгвидат України”.  

У Верховній Раді VIII скликання (2014-2020 рік) був помічником нардепа від БПП Дмитра Білоцерковця, який також був директором департаменту благоустрою, а також є депутатом Київради IX скликання від УДАРу та радником Віталія Кличка зі стратегічних питань.

З червня 2015-го по липень 2016 року Ткаченко був начальником управління по утриманню підземних переходів в КП “Благоустрій”, а з грудня 2016-го по серпень 2017 року працював начальником відділу та заступником КП “Плесо”, де відповідав за інвестиції та розвиток прибережної інфраструктури. 

З січня по липень 2018 року Ткаченко був керівником апарату Голосіївської районної державної адміністрації, а з квітня по серпень 2019 року працював заступником голови Дарницької РДА столиці.

У січні 2020 року був призначений першим заступником директора департаменту благоустрою КМДА та начальником управління по контролю за благоустроєм.

На місцевих виборах 2020 року Тимур Ткаченко балотувався до Київради за загальноміським списком партії “УДАР”, але не пройшов.

Попри це, 30 грудня 2020 року Віталій Кличко звільняє Олексія Кулебу з посади директора департаменту благоустрою та призначає його заступником голови КМДА. Цим же розпорядженням Кличко наклав виконання обов’язків очільника департаменту на Ткаченка, якого офіційно призначив на посаду 24 лютого.

МАФи без паспортів та зв’язки Ткаченка 

В 2015 році став одним із співзасновників ГО “Прогресивні громадяни України”. Разом з ним став Олег Дрофа – відомий київський виконавець, який пише пісні відомим артистам, серед яких, наприклад, група СКАЙ.

Також Ткаченко є засновником ТОВ “Аспер Естейд”, кінцевим бенефіріаром якого значиться чинний начальник Ткаченка та заступник Кличка Олексій Кулеба. Варто зазначити, що Кулеба на момент призначення був бізнесменом, який взагалі не мав стажу на державній службі.

Ще 7 травня 2020 року Ткаченка призначили секретарем комісії з питань розміщення тимчасових споруд. А 10 червня того ж року депутат Київради Володимир Назаренко підготував проєкт рішення про розірвання 28 договорів на встановлення в столиці 994 зупинок з МАФами. Депутат зазначав, що замість кіосків для продажі проїзних документів на таких зупинках облаштовують точки продажу алкоголю, шаурми та сигарет. 

Назаренко заявляв, що МАФи були встановлені без отримання паспортів прив’язки в інтересах великих підприємців, зокрема фірмам, які пов’язані з нардепом від “Слуги народу” Андрієм Холодовим.

Під час засідання антикорупціної комісії Київради з цього питання Ткаченко заявив, що від КП “Київпастранс” не надходило звернень про порушення при встановленні МАФів на зупинках, а представниця КП сказала, що розрив договорів через відсутність паспортів прив’язки не передбачений.

Олексій Кулеба

Олексій Кулеба. Фото: КМДА

Щодо МАФів в інформпростір потрапляла й інша неоднозначна історія, з Ткаченком напряму не пов’язана, проте прізвище його патрона там фігурує. В березні 2020 року підприємець Сергій Єременок на своїй сторінці у “Фейсбуці” заявив, начебто голова Офісу президента Андрій Єрмак разом з нардепами від “Слуги народу” Андрієм Холодовим та Артемом Культенко хочуть перерозподілити київський ринок МАФів на свою користь.  За його словами, для цього Єрмак “поставив” директором департаменту благоустрою Олексія Кулебу, який “є його людиною”. Підприємець заявляв, що Єрмак та його друзі вирішили монополізувати ринок МАФів у Києві за допомогою тиску на малий бізнес через бюрократичний тиск з боку КМДА та допомогу тієї ж місцевої влади у збільшенні їхніх кіоскових мереж. Також підприємці заявляли про махінації з викупом бізнесу в малих власників “за копійки”, об’єднанням інформаційних талонів та перенесенням МАФів діячів, які пов’язані з міською владою.

Юрист та член громадської ради при КМДА Олександр Мельник повідомляв, що махінації полягають, наприклад, в тому, що власникам МАФів анулюють талони на тимчасову споруду, після чого до них наче як приходять люди, наближені до структур благоустрою КМДА та пропонують купити талон за безцінь, а підприємці вимушені погоджуватись, оскільки судитися для того, щоб довести відсутність порушень – дуже довгий та витратний процес. За декілька днів до анулювання талону, переконує Мельник, новий “власник” звертається до влади з проханням відновити талон, мовляв, це помилка при перевірці, на що представники столичного благоустрою зазвичай погоджуються, і відновлений талон використовують для розширення площі іншого МАФу, який належить новому “власнику” талону.

Крім того, МАФів стосується ще один, давніший скандал, в якому також фігурує інший начальник Ткаченка. У 2016 році київські підприємці звинуватили Білоцерковця в організації “геноциду підприємців” та тиску на малий бізнес, а також звертались з листом до тодішніх президента Петра Порошенка та прем’єра Володимира Гройсмана з проханням відлучити Білоцерковця від “вирішення їхніх проблем”. Підприємці звинувачували депутата в створенні воєнізованої групи для незаконного демонтажу МАФів.

Зазначимо, що в мережі також можна знайти інформацію про зв’язки Ткаченка з Миколою Тищенком, нардепа від “Слуги народу” Миколи Тищенка, який очолює партійний осередок “слуг” в столиці, та “давній приціл” на контроль над благоустроєм столиці.

Майно та статки

Тимур Ткаченко та його родина мають у власності низку нерухомості та грошові активи, згідно з його декларацією за 2019 рік. 

Новий директор департменту володіє дачним будинком площею 151,3 кв. м у Вишгородскому районі, двома земельними ділянками площею 17 500 кв. м у Броварському районі, нежилим приміщенням площею 479 кв. м у Кривому Розі та двома квартирами в Києві площею 83,3 і 72,8 кв. м відповідно.

Також Ткаченко та його дружина володіють автомобілями BMW 520i 2016 року випуску вартістю 1 078 617 грн, Audi Q5 2012 року випуску вартістю 611 840 грн та Volkswagen Golf 2017 2017 року випуску вартістю 610 876 грн.

В декларації за 2019 рік зазначалося, що Ткаченко зберігає готівкою 8 тисяч доларів та 1 400 000 гривень. На сьогодні, декларація Ткаченка на сайті КМДА відсутня. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com