Метро на Троєщину та лівобережні з’їзди: Чи зможуть відкрити Подільсько-Воскресенський міст до кінця 2021 року – Київ Інфо

Метро на Троєщину та лівобережні з’їзди: Чи зможуть відкрити Подільсько-Воскресенський міст до кінця 2021 року

Метро на Троєщину та лівобережні з'їзди:…

У Києві продовжуються роботи з будівництва Подільсько-Воскресенського мосту через Дніпро, який має з’єднати Поділ та Троєщину прямим автомобільним сполученням. Одразу після запуску переправи мають розпочатись активні роботи з будівництва метро на Троєщину. Міський голова Віталій Кличко зазначав, що місто робить все можливе для відкриття мосту в кінці 2021 року. 

На верхньому ярусі Подільсько-Воскресенського мосту планується шість смуг для руху автотранспорту – по три кожну сторону, на нижньому – лінія метро на Троєщину. Будівництво моста почали в 1994 році (фактично – з 2004-го) і багаторазово зупиняли через відсутність фінансування.

Журналісти Depo.Київ надіслали інформаційний запит до КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва”, яке є балансоутримувачем переправи, щоб дізнатись, на якому етапі перебувають роботи з будівництва Подільського мосту.

Метро на Троєщину, заїзди та естакади

В КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва” повідомили, що станом на 20 вересня в основних конструкціях побудована передбачена для руху метро на Троєщину естакада на Рибальскому півострові довжиною 528 м, станції метро “Суднобудівна”, “Труханів острів” та “Затока Десенка”.

Також зведено лівоповоротний з’їзд з Подільсько-Воскресенського мосту на вул. Набережно-Рибальска довжиною 436 м, сама конструкція мосту через Дніпро протяжністю 473 м, естакаду на Трухановому острові довжною 990 м, міст через затоку Десенка довжиною 304 м та естакада в урочищі Горбачиха довжиною 710 м.

Метро на Троєщину

Виконані роботи з асфальтування підходів до заїзду на міст з вул. Набережна-Хрещатицька в районі вул. Нижній Вал, розширена вул. Набережно-Хрещатицька на ділянці від вул. Хорива до вул. Верхній Вал, влаштовано зливову каналізацію, футляри для перекладання електричних мереж, виконані роботи із захисту існуючих мереж зв’язку, заасфальтовано міст через річку Десенка, заїзд з вул. Верхній-Нижній Вал та естакаду на Рибальскому острові. 

На самій переправі в повному обсязі завершили роботи з натяжіння та регулювання вантових канатів аркового мосту, зняли навантаження від балки жорсткості на тимчасові монтажні опори. Прогонова будова на сьогодні підвішена на вантах до арки та перебуває в проєктному положенні. Тимчасові опори надводної частини вже демонтували. 

Також влаштовано фундаменти та опори шляхопроводу через залізницю, замовлено виготовлення металоконструкцій шляхопроводу через залізницю, триває поставка металокострукцій на об’єкт. Виконані роботи з облаштування сучасної енергозберігаючої мережі зовнішнього освітлення та декоративного підсвічування споруд мосту, а також змонтовано значний обсяг перильної, бар’єрної та шумозахисної огорож. 

Що роблять сьогодні 

Станом на кінець вересня на Подільсько-Воскресенському мості тривають роботи з монтажу деформаційних швів та влаштування гідроізоляції і покриття проїзної частични прогнонових будов по всій трасі переправи. 

Триває будівництво огороджуючих конструкцій метрополітену та влаштування насипу на території Русанівських садів. Розпочаті роботи з будівництва дороги від транспортної розв’язки на перетині вул. Оноре де Бальзака та проспекту Шухевича до Подільського мосту. 

Також місто проводить роботи зі спорудження станції метрополітену “Райдужна” на території згаданих Русанівських садів. Триває демонтаж підводної частини тимчасових опор на мості. 

Метро на Троєщину так виглядає сьогодні

Чи можливе відкриття до кінця 2021 року

Комунальники заявили, що для відкриття автомобільного сполучення Подільсько-Воскресенським мостом до кінця 2021 року необхідно виконати низку робіт:

  • монтаж металоконструкцій прогонових будов глязопроводів через залізницю;
  • спорудження тунелів метрополітену на ділянці Русанівських садів та зведення дорожнього насипу;
  • перекладання інженерних мереж, спорудження підпірних стін, насип та конструкції дорожнього одягу;
  • будівництво траси в напрямку вул. Оноре де Бальзака.

Влітку 2021 року експерт з будівництва та блогер Олег Тоцький в коментарі Depo.Київ зазначав, що переправу, на його думку, неможливо запустити в 2021 році, оскільки за лаштунками залізниці на лівому березі в бік вулиці Оноре Де Бальзака готовність мосту складає 0%, а будувати переправу потрібно щонайменше рік, якщо робити це в інтенсивному темпі.

Тоцький зазначив, що на лівобережній ділянці за Русанівськими садами потрібно будувати довгу естакаду через залізницю, а тому, в кращому випадку, запустити автомобільне сполучення Подільсько-Воскресенським мостом можна лише в 2022 році.

“Проблема в тих, хто роздає апріорі нездійсненні обіцянки. Але якщо говорити про решту для запуску роботи, то основний їхній обсяг потрібно проробити саме на лівому березі. У тій частині, про яку ніколи не згадують – за межами Русанівських садів”, – говорив експерт. 

Зазначимо, що незважаючи на питання в інформаційному запиті щодо того, чи вдасться відкрити переправу до кінця 2021 року, комунальники не дали жодної конкретної відповіді, окрім списка робіт, які необхідно виконати. Враховуючи різке похолодання та відсутність конкретних строків від представників міської влади можна зробити попередній висновок, що Подільсько-Воскресенський міст навряд чи поїде в кінці 2021 року — вже через 17 років після початку його зведення. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com