Мінекономіки констатувало катастрофічну ситуацію з інфляцією | Київ.Info

Мінекономіки констатувало катастрофічну ситуацію з інфляцією

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко вважає, що нинішній низький рівень інфляції (менш 2%) є дуже негативним явищем для країни.

«Макропрогноз, який став основою бюджету, передбачає інфляцію в районі 11%. Інфляція НБУ передбачалася в районі 5-8-6%. У нас зараз склалася катастрофічна ситуація з інфляцією – це дуже погана тенденція», – заявив голова Мінекономіки, передає Інтерфакс-Україна.

Міністр пояснив, що різке уповільнення інфляції тягне за собою «падіння конкурентоспроможності і депресію по зарплатах для працівників, а також щодо торговельних балансів». Тому, вважає Петрашко, потрібно стимулювати банки вкладати в економіку, що дозволить збільшити пропозицію грошей.

Нагадаємо, в квітні інфляція в Україні в річному вимірі сповільнилася до 2,1%, а в травні до 1,7%.

За прогнозом НБУ в 2020 році інфляція в Україні прискориться, але буде перебувати в межах цільового діапазону 5% ± 1 ст. п., споживчі ціни в Україні виростуть на 6%.

Президент Зеленський обіцяє «дотиснути» банки для зниження ставок по кредитах в гривні до 5-6%, при тому що самі банки прогнозують погіршення ситуації в секторі в зв’язку з коронакрізісом і падінням всіх без винятку секторів, а потім здатності позичальників повертати кредити.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook