Міжнародне невизнання Лукашенка: наслідки для відносин з Україною | Київ.Info

Міжнародне невизнання Лукашенка: наслідки для відносин з Україною

Слідом за країнами Заходу Україна не визнала вибори в Білорусі. Цю позицію підтримав парламент, а після таємної інавгурації Лукашенка 23 вересня – ще раз підтвердив український МЗС. Які наслідки це спричинить для відносин між нашими країнами – розбираємося детально.

Від фальсифікацій виборів до «інавгурації»: шлях Лукашенка до невизнання.

Президентські вибори в Білорусі пройшли 9 серпня. З тих пір в країні щодня проходять масові протестні демонстрації – опозиція не визнає перемоги Олександра Лукашенка через фальсифікації підсумків голосування, та й усього електорального процесу.

Жорсткий утиск владою мирних акцій незгодних тільки посилив політичну кризу в країні. Але істотно не вплинув на результати виборів. Після безуспішних спроб змусити опозицію замовкнути і розійтися, Лукашенко вирушив у Сочі, на переговори з Путіним.

Цей маневр багато експертів розцінили як згоду білоруського диктатора на поступове поглинання Білорусі Російською Федерацією. І хоча з публічних підсумків відомо лише те, що Кремль надає рефінансування кредитів Мінська, кулуарні домовленості куди серйозніші.

Весь цей час Європа та інші західні держави спостерігали за тим, що відбувається в країні, висловлюючи незгоду із фальсифікаціями підсумків виборів і тими заходами насильства, які відкрито застосовувалися проти демонстрантів, включаючи безпрецедентний тиск на опозицію та її лідерів.

Таємна інавгурація Лукашенка, яка пройшла без освячення по національному телебаченню в прямому ефірі та інших традиційних протокольних заходів, стала на даний момент кульмінацією у відносинах із Заходом.

Країни Європи одна за одною офіційно оголосили про невизнання Лукашенка новообраним президентом республіки. Загальний посил пролунав відмовою визнавати законність нового терміну президентства диктатора в умовах відсутності прозорості та чесності проведених влітку виборів. І «таємна інавгурація» легітимності Лукашенкові не додає.

Україна також приєдналася до Заходу. 23 вересня увечері міністр МЗС Дмитро Кулеба підтримав тезу про нелегітимність Олександра Лукашенка:

 «Україна ніколи жодним чином не втручалася у внутрішні справи Білорусі і завжди буде підтримувати білоруський народ. З огляду на хід виборчої кампанії в Білорусі і подальші події, сьогоднішня «інавгурація» А. Лукашенка не означає його визнання легітимним главою білоруської держави»

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook