Москві доведеться визнати канонічність ПЦУ, – історик | Київ.Info

Москві доведеться визнати канонічність ПЦУ, – історик

Історик і журналіст Павло Бондаренко в своєму блозі пише про те, що Москву продовжують «опускати» відверто і цинічно. 26 лютого має відбутися зустріч предстоятелів всіх 15 автокефальних православних церков, що входять в Константинопольський (Вселенський) патріархат. Запрошення виходило формально від патріарха Єрусалимського Феофіла, однак за ним стирчали довгі вуха Кремля. Експерти відзначають, що цей патріарх просто отримав від Путіна «премію» в 250 000 євро, як раніше патріарх Сербської Церкви Іриней. Головна тема зустрічі про те, щоб «зняти з посади» Вселенського патріарха Варфоломія, який не виконав вимоги Кремля і надав Томос Православній Церкві в Україні, а на його місце, звичайно ж, посадити главу РПЦ Кирила.

За словами Павла Бондаренко, в результаті на «зустріч» з 15 предстоятелів прибутку 4: сам Кирило, а також глави Єрусалимської, цілком підвладною Кремлю Сербської, а також контрольованої Москвою Чеських земель і Словаччини. Плюс ще дві церкви Румунська і Польська прислали своїх представників в якості спостерігачів, але їх предстоятелі не приїхали. «Зустріч» завершилася повним провалом, з гучним, на весь православний світ тріском. Не допомогли ні гроші, ні похитнувся тими грошима авторитет Єрусалимського патріарха Феофіла. Дізнавшись про таку «зустрічі», Варфоломій завдає удару у відповідь – скликає всіх предстоятелів, щоб на очах у чесного народу влаштувати «розбір польотів» чотирьом учасникам междусобойчика в Омані.

«У шахах це називається цугцванг. Фанар посадив главу РПЦ Кирила на класичний шпагат, який може розкрити його навпіл. Чи не поїхати після провалу в Омані – це практично визнати свою провину в спробі розколоти православну Церкву. Поїхати – це отримати там по шиї, та ще й поруч з Єпіфаній», – написав історик. Він додає, участь в молебні разом з главою ПЦУ Єпіфаній – значить визнати його право бути рівним, а потім і канонічність ПЦУ. Відмовитися від служби разом – взагалі катастрофа – це значить нахамити іншим предстоятелів і Варфоломію персонально і фактично оголосити себе розкольником. Павло Бондаренко зазначає, об’єктивно кажучи, Кирилу не позаздриш. Москва, як завжди, зробила ставку на гроші, погрози і шантаж, не розуміючи, що в даному випадку гроші не все вирішують.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook