На що звернути увагу при встановленні лічильника води – Київ Інфо

На що звернути увагу при встановленні лічильника води

В останні кілька років все частіше власників житлових та нежитлових приміщень цікавить ціна установки водолічильників, оскільки наявність цього приладу дозволяє суттєво скоротити витрати на оплату послуг водопостачання та оптимізувати споживання. Крім того, монтаж лічильників води визиває інтерес тим, що цього вимагає закон про встановлення приладів. У зв’язку з цим у споживачів виникають питання про те, як правильно провести процедуру, кому довірити виконання робіт та як зареєструвати встановлений прилад у певних організаціях.

Прилади обліку води: вигідно чи невигідно встановлювати їх у квартирі

У більшості випадків витрати виправдані, оскільки вартість установки лічильників води дуже швидко компенсується зниженням витрат на оплату послуг водопостачання. У середньому економія становить від 25-30% та більше, залежно від режиму водокористування й кількості людей, що проживають у будинку.

Але, однозначно, таку вигоду зауважують власники дачних ділянок, які переїжджають на літній період за місто – у цьому випадку їм не треба оплачувати невикористані кубометри води. Ознайомитися з цінами та послугами з встановлення лічильників можна за посиланням https://poverka.org.ua/.

Основні вимоги та правила, що пред’являються до монтажу приладів обліку води

Здійснити монтаж водоміра можна й самостійно, але у цьому випадку також доведеться займатися питаннями введення його в експлуатацію. І хоча така робота не становить особливої технічної складності, без навичок займатися нею не слід – можливо доведеться все переробляти за додаткові гроші. Найкращий варіант – довірити монтаж спеціалізованій організації зі встановлення водолічильників, але у цьому випадку слід поцікавитися наявністю у неї спеціальної ліцензії та рівнем фахівців, які виконують роботи.

Попередній виїзд фахівця необхідний через те, що встановлення лічильників холодної та гарячої води вимагає дотримання певних вимог та правил, тому потрібно:

  • оцінити технічний стан та з’ясувати основні параметри системи водопостачання у будинку чи квартирі;
  • визначити кількість труб, кількість стояків (особливо це важливо для виробничих приміщень та приватних будинків);
  • оцінити стан труб та їх вигляд: сталеві, металопластикові, мідні тощо.

Від цього фактору залежить спосіб монтажу, а також кількість та вид складників та витратних матеріалів.

  • оглянути місце, де планується проводити монтаж приладів обліку;
  • оцінити стан кранів.

Також потрібно дотримуватися і враховувати деякі правила встановлення лічильника води, а саме:

  • монтаж водоміра повинен здійснюватися на прямих ділянках, відразу після введення або після труб стояку;
  • прилади можуть встановлюватися як у горизонтальному, так і вертикальному положенні (залежить від моделі), але треба враховувати, що точність показань, встановлених першим способом, вища. Вертикальні можуть «грішити», причому в обидві сторони.

У тому випадку, якщо проводиться установка лічильника води у приватному будинку, слід знати, що його монтаж повинен виконуватися у максимальній близькості від вентильного крана – ця відстань не повинна перевищувати 0,2 м.

Усі ці чинники треба враховувати, оскільки вони безпосередньо впливають вартість робіт.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com