На столичній Контрактовій площі вандал повалив ханукію | Київ.Info

На столичній Контрактовій площі вандал повалив ханукію

Юдеї всього світу відзначають свято Хануки

Житель Києва повалив ханукальний світильник на столичній Контрактовій площі. Про це повідомляється на Telegram-каналі Об’єднаної єврейської громади України (ОЄГУ).

Акт вандалізму житель Києва Андрій Рачок зняв на відео і опублікував на своїй сторінці у Facebook 10 грудня.

“Рачок повідомив, що таким способом показує приклад, “яким чином потрібно поводитися з чужинцями, які займаються узурпацією влади, окупацією територій, геноцидом”. Повалив ханукію, а потім заявив “Українці – ми сила, ж*дам могила”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що через кілька годин після відеозапису Рачок опублікував витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань з інформацією про те, що проти нього порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 296 КК України (“Хуліганство”).

В Об’єднаній єврейській громаді уточнили, що сьогодні, 12 грудня, ближче до обіду Рачок зробив ще одну спробу перевернути ханукію, однак цього разу вона виявилася привареною до плитки.

“ОЕОУ кваліфікує дії та висловлювання Андрія Рачка як антисемітизм і закликає правоохоронні органи до об’єктивного розслідування. Ми додатково звернемося до правоохоронних органів із заявою про порушення кримінальної справи за ст. 161 КК України”, – додали в громаді.

У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що столична поліція встановила особу зловмисника та підготувала йому повідомлення про підозру за ст. 161 Кримінального Кодексу (“Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань”).

“Ця стаття карає за “Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями”, – пояснили у відомстві.

Справу скерували до суду. Правопорушнику загрожує покарання – штраф від 3400 до 8500 грн або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Нагадаємо, що іудеї всього світу відзначають свято Хануки. Воно починається щороку 25-го числа єврейського місяця кислева і триває 8 днів. Цього року ці дні припадають на період з вечора 10 грудня по вечір 18 грудня.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook