Нардеп Іллєнко заявив про «легалізовану політичну корупцію», закладену в бюджеті-2019 – Київ Інфо

Нардеп Іллєнко заявив про «легалізовану політичну корупцію», закладену в бюджеті-2019

Державний бюджет на 2019 рік є антисоціальним та олігархічним. У ньому передбачене фінансування округів провладних депутатів, що є легалізованою політичною корупцією; дотації з бюджету аграрним корпораціям, наближеним до влади; водночас, бюджет не передбачає реального збільшення соціальних стандартів.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (позафракційний) Андрій Іллєнко.

Гість програми пояснив, чому не голосував за закон про державний бюджет на 2019 рік: «Цей бюджет є абсолютно антисоціальним, цей бюджет є олігархічним. Можу сказати, що ми не голосували не тільки за цей, а й за попередні бюджети, які подавала нинішня влада. Конкретно, що нас не влаштовує: ми подали десятки наших поправок до бюджету, жодна з них не була врахована».

Андрій Іллєнко деталізував, що зміст поправок полягав у тому, щоб кардинально зменшити витрати на всі органи влади, Адміністрацію Президента, Кабінет Міністрів, Верховну Раду, прокуратуру, суди тощо і збільшити видатки на три основні напрями – Збройні сили України, освіту, медицину.

Нардеп додав, що «ознак» того, що бюджет-2019 є олігархічним, є багато. Як приклад, він заявив: «Фінансування округів провладних депутатів, їх політичної лояльності. По суті це є легалізована політична корупція. Наступне – фінансування і створення напряму дотацій із бюджету аграрним корпораціям, у тому числі наближеним до нинішньої влади, на мільярдні суми, що є повним нонсенсом. Так само цей бюджет не передбачає реального збільшення соціальних стандартів у нашій державі. Я розумію, що відразу постає питання, як наповнювати. У нас є програма, як наповнювати, є наш антиолігархічний пакет. Тільки в офшори за роки незалежності з України виведено 130 млрд дол. Якщо ухвалити наші законопроекти, ми зможемо залучити гроші у бюджет. Тому, звичайно, ми вважаємо, що цей бюджет є олігархічним».

Нагадаємо, 23 листопада, близько 6-ї ранку, ВРУ ухвалила

Рада прийняла бюджет-2019
закон про державний бюджет України на 2019-й рік. За ухвалення закону в другому читанні проголосували 239 депутатів, а за прийняття в цілому – 241 парламентар.

Документ передбачає, що в 2019 році ріст ВВП складе 3% за інфляції 7,4%. Мінімальна зарплата з 1 січня 2019 року зросте до 4172 грн, з 1 липня 2019 року прожитковий мінімум виросте до 1936 грн, а з 1 грудня – до 2027 грн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook