Нардеп пояснив, як має називатися УПЦ МП після створення помісної церкви – Київ Інфо

Нардеп пояснив, як має називатися УПЦ МП після створення помісної церкви

УПЦ МП має називатися РПЦ в Україні. Також вона має тримати статус іноземної церкви. Слід розуміти, що ця церква виконує в нашій державі політичні функції.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Андрій Іллєнко.

Відповідаючи на запитання про те, наскільки зрив сьогоднішньої зустрічі Петра Порошенка з УПЦ МП може стати на заваді створенню української помісної церкви, пан Іллєнко сказав, що ситуацію варто розглядати не в контексті однієї зустрічі.

«Всім зрозуміло, що така структура, яка називається УПЦ МП є підрозділом РПЦ. Центр цієї церкви знаходиться в Москві. Відповідно всі стратегічні рішення щодо цієї церкви приймаються не в Україні», – зазначив політик.

За його словами, РПЦ завжди була підрозділом російської держави і основним ідеологічним апаратом російської імперії. Про яку автономію можна говорити, якщо митрополит Онуфрій є членом священного синоду РПЦ?

«Коли почались процеси надання томосу українській церкві, в Москві збиралася Рада безпеки на чолі з Путіним, міністром оборони, керівником Федеральної служби безпеки іншими найважливішими міністрами. Вони обговорювали церковне питання в Україні», – зауважив Іллєнко.

Пан Іллєнко пояснив: потрібно розуміти, що УПЦ МП виконує накази Ради безпеки РФ. Що таке Московський патріархат в Україні – всім давно відомо, і питання в тому, що мають бути вжиті відповідні заходи.

«Ця церква має називатися РПЦ в Україні. Також ця церква має мати статус іноземної церкви, центр якої знаходиться в країні-агресорі. Ми маємо розуміти, що ця церква виконує в нашій державі політичні функції», – переконаний гість програми.

Нагадаємо, що представники УПЦ МП, які мали зустрітися з Президентом Петром Порошенком в Українському домі о 14:00, не з’явилися на зустріч.

Крім того, у вівторок, 13 листопада, Собор єпископів УПЦ МП засудив рішення Вселенського Патріархату від 11 жовтня про встановлення його юрисдикції на території України та зняття анафем з українського духовенства, а також відмовився від участі у створенні Єдиної помісної православної церкви в Україні.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook