Названо головні ризики бюджету 2019 – Київ Інфо

Названо головні ризики бюджету 2019

На 2019 припадає майже вдвічі вище сума погашень за зовнішніми боргами.

Найважливіша подія в економічному житті країни цього тижня – прийняття Верховною Радою державного бюджету на 2019 рік.  Результатом “великих бюджетних баталій” у парламенті стали безліч відносно невеликих змін в проекті, який закладений на 2019 рік. Про це повідомили у Центрі економічної стратегії.Передає Хвиля.

“Вже який рік поспіль між першим і другим читанням уряд як той майстерний ювелір знаходить додаткові ресурси — і доходи, і витрати збільшуються приблизно на однакову суму, так щоб не постраждав показник бюджетного дефіциту. Останній — “сакральна” цифра узгоджена з МВФ, її чіпати не можна”, — йдеться в повідомленні.

Так відомо, що “перекроювання” бюджетних показників в парламенті, в цьому році, призвели до збільшення плану по доходах і видатках державного бюджету на 17,7 млрд гривень, це приблизно на 1,8% вище показників оригінального урядового проекту.

Центр економічної стратегії виділив такі основні ризики бюджету:

З боку витрат: є ризик того, що витрати на фінансування субсидій на оплату послуг ЖКГ недооцінені в разі підвищення цін на газ.

З боку фінансування: недовиконання у частині фінансування дефіциту через потреби рефінансування боргів і “занадто оптимістичних” очікувань від приватизації.

Як уже зазначали аналітики Центру економічної стратегії, піковий період виплат за зовнішніми боргами є ключовим обмежуючим фактором для бюджету наступного року.

На 2019 припадає майже вдвічі вище сума погашень за зовнішніми боргами (4,3 млрд доларів або 3,3% ВВП), і на 30% вище — за внутрішніми боргами, ніж у цьому році. Високий рівень витрат на обслуговування і погашення боргів не дозволяє зменшувати податкове навантаження, обмежує можливості для зростання бюджетних витрат і несе ризики рефінансування.

Також 23 листопада Рада змінила Податковий кодекс. Автори законопроекту впевнені, що збільшення ставок дозволить збалансувати бюджет на 2019 рік.

Найгірша новина очікує курців: ставки акцизного податку на тютюнові вироби тепер зростуть ще на 9%.

Окрім цього, був прийнятий у другому читанні законопроект № 9260 про підвищення деяких податків і зниження ліміту вартості безмитних посилок.

Парламент також вирішив підвищити ставки екологічного податку на викиди парникових газів в 24,4 рази – до 10 гривень за тонну, рентну плату за користування лісом на 50%.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook