Названо причину небезпечного для життя рівня забруднення повітря в Києві - Київ.Info

Названо причину небезпечного для життя рівня забруднення повітря в Києві

Вранці 20 січня станції громадського моніторингу якості повітря зафіксували показник забруднення повітря в Києві на рівні 168. Кількома годинами раніше, як повідомляє Обозреватель, деякі станції фіксували забруднення на рівні 300 і вище, що вважається небезпечним для життя людей. Однак екологи не поспішають бити на сполох.

Журналісти пишуть, що, згідно з даними Saveecobot, у Києві встановлено 267 станцій громадського моніторингу якості повітря, з них працюють 157. Середній індекс якості повітря в місті в період з 22 грудня 2020 до 21 січня 2021 коливався від дев’яти (4:00, 8 січня) до 146 (3:00, 20 січня). Київ практично весь час знаходиться в помаранчевій зоні небезпеки, пише “НВ”.

Автори матеріалу нагадують, що в листопаді 2020 року міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Роман Абрамовський розповівши, що дві головні причини забруднення повітря в місті – промисловість і транспорт.

“Є два види джерел викидів забруднюючих речовин у повітря. Це стаціонарні джерела – промисловість, так звані труби. І пересувні джерела – всі види транспорту. Чому в Києві поганий стан атмосферного повітря? Тому що в ньому багато транспорту, а ще транспорт стоїть в пробках. Дорожній рух далекий від “розумного””, – пояснив Абрамовський.

Що стосується промисловості, то, як пишуть журналісти, велика кількість промислових підприємств почали інвестувати величезні суми для зменшення негативного впливу на навколишнє середовище, зокрема забруднення повітря. Вони реновують свої цехи, борються з накопиченням шлаків тощо.

Так, прикладом для столичних промисловців може стати аглофабрика ММК імені Ілліча в Маріуполі, де провели масштабну реконструкцію. Модернізація аглофабрики ММК імені Ілліча проводилася 7 років. За цей час було інвестовано близько 160 млн доларів. В результаті на аглофабриці була встановлена складна двоступенева система очищення газів, яка дозволяє знизити викиди пилу в десятки разів. При цьому введення в експлуатацію всіх нових фільтрів дозволить знизити викиди сірки в атмосферу майже вдвічі, а пилу-і зовсім на 90%, що призводить аглофабрику в повну відповідність європейським стандартам.

Активно вкладає зусилля і кошти в проекти з екомодернізації і промислове підприємство “Арселор Міттал Кривий Ріг”. Воно останнім часом активно зайнялося вирішенням ряду проблем: продовжує реновацію агломераційного цеху № 2, Загальна вартість якого прогнозовано складе близько 180 млн доларів; розбирається з накопиченням металургійних шлаків – вони будуть перероблені і перетворяться в матеріал для будівництва нових сучасних автотрас.

“Однак люди, які називають себе екоактивістами і борцями за чисте навколишнє середовище жодним чином не реагують на всі зусилля з модернізації підприємств і приведення їх роботи у відповідність з європейськими стандартами. Замість цього вони шукають реальні і придумують фейкові “злочини” промисловців, залишаючи при цьому без уваги справжні проблеми, такі як, наприклад, забруднення повітря в Києві. Таке ігнорування з боку екологів завдає шкоди здоров’ю людей, так як реальні проблеми замовчуються”, – йдеться в матеріалі.

Погіршення якості повітря в столиці пояснили і в КМДА. Зокрема, 20 січня Управління екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації повідомили, що це пов’язано з активною роботою котельних систем в приватному секторі у зв’язку з різким зниженням температури.

“Спостерігається область високого тиску з антициклонічним характером погоди, яка характеризується слабким вітром. Ці погодні умови перешкоджають змішуванню атмосферних шарів повітря і сприяють накопиченню забруднюючих речовин на поверхні землі”, – йдеться в повідомленні.

Також у зв’язку похолоданням жителі приватних ділянок почали активно спалювати тверді побутові відходи, в які також потрапляє сміття з пластиком, що впливає на забруднення повітря.

Мер Києва Віталій Кличко пояснив забрудненість повітря в місті наявністю підприємств, які не відповідають за технологіями сучасним стандартам. За його словами, влада міста реалізують проекти для більш екологічної роботи великих підприємств.

За словами експертів, роботи з поліпшення якості повітря в столиці ведуться, однак цього недостатньо. Звичайно, здійснюється громадський моніторинг (Saveecobot, Лун місто, Ecocity і т.д.), великий плюс якого в тому, що дані можна подивитися тут і зараз. Державна система моніторингу здійснює проби три-чотири рази на добу, певну кількість разів на тиждень. Вона не може нас забезпечити даними в реальному часі.

Основною причиною забруднення повітря називають транспорт. На нього припадає 90%. Хоча тема дуже комплексна, оскільки на неї впливають пожежі, транспорт, промисловість. Однак, основна проблема в тому, що влада не здійснює певних дієвих заходів для зміни ситуації.

“Перш за все потрібно звернути увагу на розвиток громадського транспорту та мікромобільності. Для цього окремими смугами дійсно повинні користуватися власники автомобілів. Також варто вводити єдиний квиток, який діятиме певний час, за який можна скористатися кількома видами транспорту. Такі кроки, можливо, спонукатимуть людей пересідати з автомобілів у громадський транспорт. Також варто фінансувати нові автоматизовані станції моніторингу якості повітря, вкладати гроші в розширення цієї системи. Адже нові станції дозволять не тільки моніторити стан повітря в реальному часі, а й робити певні прогнози на майбутнє, інформувати дитсадки та школи про можливі забруднення. Кожен з нас повинен звертати увагу міської влади на ці проблеми, пропонувати шляхи вирішення і поліпшення ситуації. А також стежити за реалізацією цих заходів, щоб вони не залишилися на папері”, – резюмують автори матеріалу.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com