ОГРИЗКО РОЗПОВІВ, ЯК РОСІЯ ВИЧАВИЛА В УКРАЇНИ “СПІЛЬНЕ АЗОВСЬКЕ МОРЕ” – Київ Інфо

ОГРИЗКО РОЗПОВІВ, ЯК РОСІЯ ВИЧАВИЛА В УКРАЇНИ “СПІЛЬНЕ АЗОВСЬКЕ МОРЕ”

Угоду підписали під тиском. Тоді це був компромісний варіант, який на кілька років зняв напругу в Азовському регіоні.

В ефірі “Інформаційного вечора” на “5 каналі” керівник Центру дослідження Росії, міністр закордонних справ України (2007-2009) Володимир Огризко розповів, коли Україна та РФ “домовилися” про правовий статус Азовського моря та як це відбувалося.

“Я дуже сподіваюся, що за кроком Президента про непродовження угоди про стратегічне партнерство, цього великого договору, підуть інші. Нам потрібно максимально швидко зробити інвентаризацію всього того, вибачте на слові, міжнародно-правового барахла, яке за ці роки було написано. Бо дуже багато є речей, які абсолютно нікому непотрібні, формальні, непрацюючі і так далі. Серед такого масиву є угода про Азовське море. Вона була підписана під тиском свого часу. Тоді на часі була Тузла, і президент Кучма зупинив на самому піку це загострення, але як компенсацію вони нам викрутили руки і сказали “Оскільки ми зупиняємо, то Азовське море – це вулична калюжа”, тобто внутрішнє море двох країн”, – зазначив екс-глава МЗС України.

Він додав: “Тобто, яка була головна мета? Щоб туди, борони Боже, не зайшов НАТОвський корабель. Там 5 чи 10 метрів глибини, але “умом Россию не понять”. Тому це був певною мірою компроміс. Він на якийсь час ситуацію зняв”.

Натомість, нині ситуація знов загострилася. Про це говорять навіть на міжнародних майданчиках. Володимир Огризко каже: Україна має апелювати до Конвенції ООН з морського права.

“Нам зараз потрібно на законодавчому рівні закріпити те, що називається статусом “Азовське море для України”; визначити те, що прописане в Конвенції ООН з морського права, сказати, де проходить наша лінія територіальних вод. І ми можемо це в односторонньому порядку зробити, це абсолютно нормально. Коли це все буде встановлено, розірвати цей договір, і тоді, власне, все регулюватиметься нормами саме цієї Конвенції. Тоді Російська Федерація – хоче вона того чи ні – буде змушена приймати те, що написано в цій Конвенції, бо вона є стороною цієї Конвенції”, – наголошує експерт.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook