Опалення і гаряча вода подорожчають на 30-40%. На тлі зростання тарифів КМДА запроваджує новий платіж – Київ Інфо

Опалення і гаряча вода подорожчають на 30-40%. На тлі зростання тарифів КМДА запроваджує новий платіж

Тарифи на гарячу воду та опалення в Києві та низці міст України зростуть на 30-40%. Через це столиця уже з липня запроваджує авансовий платіж, повідомляє пресслужба КМДА.

Щоб зменшити фінансове навантаження на киян взимку муніципалітет вирішив запровадити рекомендований авансовий платіж на тепло і гарячу воду, який становитиме 10 гривень за квадратний метр. Його можна сплачувати вже з липня. Це буде певним накопиченням, щоб зменшити плату за опалення взимку.

На брифінгу заступник голови КМДА Петро Пантелеєв зауважив, що у травні Кабмін скасував ПСО й запровадив ринок газу. Відповідно, теплопостачальні підприємства купуватимуть газ за ринковими цінами. Це призведе до здорожчання комунальних послуг.

«Тепер здійснення оплати після того, як підприємство спожило природний газ, скасовано, що створює критичну ситуацію з розрахунками за газ на фоні відсутності обігових коштів у ТКЕ. Разом із високою ціною на газ це створює реальну загрозу для початку та проходження опалювального сезону», – заявив Пантелеєв.



У КМДА вважають, що доцільніше було б використати на потреби виробництва теплової енергії для населення значно дешевший газ власного видобутку.

Наприклад, Київтеплоенерго працює за цінами, встановленими у 2019 році. За цей період вартість газу для населення зросла на 15%; підвищилися тарифи на послуги з розподілу газу; ціна електричної енергії зросла на 42%; вартість виробництва теплової енергії на ТЕЦ зросла на 10%; до тарифу включено витрати на оснащення будівель лічильниками тепла і гарячої води у розмірі понад 233 мільйони гривень.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.



ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com