Опалювальний сезон під великою загрозою – мер – Київ.Info

Опалювальний сезон під великою загрозою – мер

Мер Славутича Юрій Фомічев заявив, що опалювальний сезон в Україні може закінчитися вже в листопаді, адже багатьом теплокомуненерго вистачить грошей на газ тільки до цього періоду. За його словами, все це через необхідність платити за газ наперед.

Про це Фомічев розповів у межах форуму “Централізоване теплопостачання українських міст – є шанси на виживання теплокомуненерго?”. “За нашими підрахунками, коштів у ТКЕ вистачить до листопада, щоб оплатити спожитий газ у жовтні й авансові платежі за листопад. Уже в листопаді опалювальний сезон для більшості українських міст буде завершено. ТКЕ без засобів на енергоносії. Це колапс”, – сказав мер.

Побоювання висловлюють і мери інших міст. Так, міський голова Тернополя Сергій Надал вважає, що їхнє місцеве теплоенерго взагалі може зупинитися. “Нафтогаз” має право автоматично списувати кошти з рахунків ТКЕ. А це значить, що ні на воду, ні на електроенергію, ремонти і зарплати ці підприємства не будуть мати коштів. Ці угоди приведуть до зупинки ТКЕ по всій Україні”, – каже Надал.

Тому в Асоціації міст України пропонують зменшити навантаження для теплокомуненерго внести зміни до державного бюджету, щоб передбачити авансові платежі бюджетних установ за тепло, списати нараховані раніше ТКЕ штрафні санкції згідно з ухваленим законом № 3508-д, а також надати населенню газ українського видобутку за підйомною ціною.

До слова, для ефективної підтримки температури у вашій квартирі найкращим варіантом буде купить кондиционер в Киеве – “Кондиціонери України” з обігрівом та охолодженням.

Нагадаємо, з 20 травня уряд скасував ПСО для теплокомуненерго. Тепер вони самі повинні вибирати постачальника газу та укладати з ним договір. Через величезні борги в сфері тепловики скаржаться на неможливість виконати умови постачальників. Якщо уряд не посприяє їм, прогнозують істотне зростання тарифів на тепло і гарячу воду, а також провал опалювального сезону.

В Україні, незважаючи на рекордні ціни на газ на європейському ринку, активно заповнюються газові сховища. Процес іде активніше, ніж у минулі роки, кажуть у “Нафтогазі”. Водночас уже з початку опалювального сезону тарифи почнуть різко зростати.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com