Павленко розповів, хто фінансував поїздку української делегації на вручення томосу | Київ.Info

Павленко розповів, хто фінансував поїздку української делегації на вручення томосу

Поїздка української делегації на вручення томосу – це було відрядження. Делегація ночувала в готелі, але в робочий час відбувалися зустрічі і переговори на різному рівні.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

Відповідаючи на запитання глядачки про те, хто і скільки платив за розміщення і харчування української делегації, яка їздила на вручення томосу до Стамбула, пан Павленко сказав, що ця поїздка – це відрядження.

«Ми ночували в готелі, але в робочий час відбувалися зустрічі і всі необхідні процедури, в даному випадку –участь делегації в богослужіннях, переговори на різному рівні. Це відрядження – це робота», – пояснив Павленко.

Окрім цього, ведучий програми зазначив, що 30 грудня 2018 року митрополит Київський Епіфаній в інтерв’ю сказав, що не поминає під час служби предстоятеля РПЦ патріарха Кирила і не збирається це робити, але на службі 7 січня 2019 року в Софійському соборі він згадував патріарха Кирила. Відповідаючи на запитання, що змінилося, пан Павленко сказав, що відбулася дуже важлива подія – ПЦУ отримала томос про автокефалію.

«І це була перша служба після того, як томос було надано. Предстоятель згадував всіх патріархів інших церков і в тому числі згадав російського патріарха Кирила. Це не якась молитва за нього, це просто згадування – так, як це роблять у Вселенському патріархаті та у всіх інших церквах», – прокоментував директор Національного інституту стратегічних досліджень.

Нагадаємо, у середу, 9 січня, у Стамбулі всі члени Синоду Вселенського патріархату підписали томос про автокефалію української церкви.

У ПЦУ пояснили, на публічній копії томосу для України не було підписів членів Синоду. Томос як акт у кодексі Вселенського патріархату був записаний і підписаний раніше, але грамота була виготовлена лише до 4 січня, і тому члени Синоду її підписали 9 січня, коли зібралися на сесію.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.
Загрузка...

Ми в Facebook