Пекін зробив офіційну заяву щодо можливого продажу заводу «Мотор-Січ» | Київ.Info

Пекін зробив офіційну заяву щодо можливого продажу заводу «Мотор-Січ»

Китай обурив тиск Сполучених Штатів на Україну.

На рівні уряду Китай жодним чином не впливає на укладення ​угоди між українським виробником авіадвигунів «Мотор-Січ» і китайським підприємством. Про це повідомило LB.ua, цитуючи посла КНР в Україні Ду Вея.

«Це всього лише бізнес-угода. Складно спрогнозувати, які будуть подальші дії. Але ми точно не беремо участі в цьому і не втручаємося в цей процес», – заявив він.

На запитання про загрозу передачі українських технологій «Мотор-Січі» Росії, у разі угоди з Китаєм, Ду Вей відповів, що це необгрунтовані домисли.

Крім того, посол заявив, що США не мають права «нахабно втручатися» в співробітництво України і Китаю у військовій сфері, додавши, що Україна не вимагає наставників ззовні.

«Якщо описати торговельну війну США і Китаю, то я можу сказати: якщо потрібно воювати в цьому ключі, то ми готові… Жоден тиск не змусить нас нагнути голову, жоден тиск не змусить нас підкоритися», – додав Ду Вей.

Нагадаємо, радник президента США з національної безпеки Джон Болтон під час свого візиту до України 27 серпня підтвердив, що намагатиметься переконати українську владу у небезпеці співпраці з китайцями, однак відмовився коментувати питання, пов’язані із продажем заводу «Мотор-Січ».

У Білому Домі вважають, що ця угода дасть Китаю важливі оборонні технології і дозволить йому розширити військовий потенціал. Китай зацікавлений в покупці більше 50% «Мотор-Січі».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook