Пенсійна реформа може призвести до різкого підвищення цін або податків, – експерт | Київ.Info

Пенсійна реформа може призвести до різкого підвищення цін або податків, – експерт

Експерт окреслила всі можливі ризики, з якими зіштовхнуться українці.

В Україні з 1 березня 2019 року знову підвищаться пенсії. На цей раз обіцяють підвищити їх на п’ятнадцять — двадцять відсотків. Більш того, починаючи з цього року планується щорічне перерахування. Однак це може призвести до підвищення податків або цін.

Такого висновку дійшла експерт з питань пенсійного забезпечення Галина Третьякова, пише  Ukr.Media.

Вона вважає, що швидкий та незапланований перехід на накопичувальну систему пенсій призведе до збоїв виплат пенсій громадянам, які забезпечуються виплатами в рамках солідарної системи. Тобто, може статися так, що деякі пенсіонери взагалі не отримають пенсій.

“Якщо переходимо на накопичувальну пенсійну систему, то що робимо з тими, хто на солідарній? У цій тезі закопано багато собак. Яких людей підключаємо до нової системи? 20-річних? 35-річних? 55-річних? Найманих працівників або суб’єктів підприємницької діяльності? Система обов’язкова чи добровільна? Внески централізовані чи ні? Є фонд гарантування?”, – розповіла Третьякова.

Експерт зауважила, що перерахунок пенсії накладе суттєве навантаження на Пенсійний фонд і Держказначейство.

“Рахунки пенсіонерів в державних банках можуть бути націоналізовані. Тому треба систему накопичення пенсій робити повністю приватною, щоб зберегти для українців у власності хоч якісь накопичення”, – зазначила експерт.

У грудні 2018 року МВФ порекомендував Україні утриматися від планів запуску накопичувальної системи пенсій у 2019 році, оскільки реформа призведе не тільки до зниження надходжень в Пенсійний фонд, але й створить дірку в держбюджеті-2019. Для звичайних українців таке нововведення може обернутися значним підвищенням цін або податків.

“Хто буде наповнювати додатково до фонду 10% зарплати для збільшення пенсій? Це сто двадцять мільярдів гривень… Якщо це споживчий податок, то це потягне за собою і підвищення цін на продовольство. І його сплатять ті ж пенсіонери”, – підкреслила Третьякова.

Нагадаємо, що підвищення пенсій у березні торкнеться далеко не всіх: українцям озвучили нові правила.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.
Загрузка...


Ми в Facebook