Підполковник армії США Віндман заявив, що Данилюк тричі пропонував йому очолити Міноборони України | Київ.Info

Підполковник армії США Віндман заявив, що Данилюк тричі пропонував йому очолити Міноборони України

Виходець з України Олександр Віндман, який є провідним фахівцем по Україні в Раді національної безпеки США, відхилив всі три пропозиції.

Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк тричі пропонував провідному спеціалісту по Україні в Раді національної безпеки США Олександру Віндману очолити Міністерство оборони України.

Про це Віндман заявив під час публічних слухань в Конгресі в рамках розслідування щодо імпічменту президента США Дональда Трампа, передає NBC News.

За його словами, він відхилив усі три пропозиції.

«Я американець… Я негайно відхилив ці пропозиції», – сказав Віндман, додавши, що проінформував про це своє начальство і контррозвідувальні органи. На думку Віндмана, пропозиція очолити йому таку високу посаду виглядає досить комічно».

Віндман народився в Києві. Коли йому було три роки, він разом зі своєю родиною виїхав до США. Там Олександру Віндману і його брату-близнюку Євгену вдалося побудувати блискучу військову кар’єру. Олександр Віндман – підполковник армії США.

Під час служби в Іраку отримав бойове поранення. Олександр Віндман став членом Ради національної безпеки при Білому домі в липні 2018 року. Євген Віндман працює Раді нацбезпеки в якості юриста з питань етики.

Як повідомляв УНІАН, Айварас Абромавічус, який до цього очолював Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, 11 липня 2019 року очолив наглядову раду «Укроборонпрому», а 30 серпня він став генеральним директором концерну.

Варто зауважити, що Айварас Абромавічус всупереч українському законодавству є громадянином Литовської Республіки. Українське громадянство Айварас Абромавічус отримав в грудні 2014 року, йому його за спрощеною процедурою без перевірок надав колишній президент Петро Порошенко.

Абромавічус тоді публічно збрехав, заявивши, що, згідно литовському законодавству, після отримання іншого громадянства, громадянство Литви автоматично анулюється. Як відомо, відповідно до українського закону «Про громадянство», одною з обов’язкових умов для прийняття в українське громадянство є «надання декларації про відсутність іноземного громадянства (для осіб без громадянства) або зобов’язання припинити іноземне громадянство (для іноземців)».

Раніше ЗМІ писали, що генеральний директор державного концерну “Укроборонпром” Айварас Абромавічус має подвійне громадянство і незаконний допуск до державних таємниць.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook