«Політозаврик» Андрій Мішин: із Россії з любов’ю - Київ.Info

«Політозаврик» Андрій Мішин: із Россії з любов’ю

За останні кілька років в український інформаційний простір хвацько увірвався дехто Андрій Мішин – політолог-містик. А цієї весни плодючість цього експерта взагалі зашкалювала: менш ніж за два місяці він встиг багато разів прокоментувати низці українських телеканалів та Інтернет-ЗМІ резонансні міжнародні події: отруєння російського шпигуна-перебіжчика Сергія Скрипаля в Лондоні, Сирійський конфлікт, кризу у Вірменії, створення єдиної церкви в Україні та інші.

Що ж відомо про новоявленого експерта, які причини його появи в медіа-просторі та хто його справжні господарі, які доносять потрібні їм смисли його вустами? Забігаючи вперед, візьмемо на себе сміливість стверджувати, що Андрій Мішин є агентом російських спецслужб, що досить сумлінно виконує доручені йому завдання. І при ознайомленні з цією статтею пропонуємо читачеві «тримати в умі» цю інформацію, щоб всі викладені факти складалися в загальний пазл. Але про все по порядку.

Резидент «Політозаврик»

Андрій Мішин (народився 22 липня 1965 роки) характеризує себе як «політолог-містик» (цікава форма самовираження), «конфліктолог», «кандидат політичних наук».

У Facebook він взяв нехитрий псевдонім Politozavrik, бажаючи судячи з усього віднести себе до якогось вимираючого виду великих доісторичних «-заврів», які доживають свої останні роки в політичному середовищі. Зменшувально-пестливий суфікс у слові «політозаврик» вочевидь вказує на добру вдачу, а також на те, що тварина ця не хижа і харчується виключно рослинною їжею. Насправді, як ми побачимо далі, це не більше ніж маскування, яке не має нічого спільного з реальним станом справ.

«Політозаврик» до слова є експертом у галузі міжнародної безпеки, при попередніх президентах працював у МЗС і РНБО України, має титул заслуженого діяча науки та техніки України. Загалом, нічого підозрілого – звичайний кабінетний обиватель.

Але раптово з якоїсь причини він став публічною особою. Сталося це, коли він почав коментувати в ЗМІ вуличні протести в Україні навесні 2013 року – за півроку до початку цих самих протестів (цікава прозорливість, чи не так?). Наче хтось навмисно вирощував «експерта» з недавнього кабінетного співробітника МЗС і РНБОУ. Але, якщо взяти до уваги згадане раніше кураторство з боку ФСБ, все стає на свої місця: в контексті російсько-українського конфлікту йому була уготована роль глашатая «русского міра».

У минулому Андрій Мішин ніколи особливо не приховував своїх проросійських поглядів (адже до 2014 року ніяких покарань за таку позицію не передбачалася, скоріше навпаки). Він неодноразово публічно декларував близькість до «Українського вибору» Віктора Медведчука, так само як і те, що є прихильником «русского міра». А коли дискусії про Митний союз були актуальні, послідовно відстоював переваги ЄЕП у дружній родині народів разом з Росією.

До речі, на своїй особистій сторінці у Facebook Андрій Мішин повідомляє, що він уродженець Маріуполя. Насправді народився він в Красноярську (Російська Федерація), але про цей факт «Політозаврик» вважає за краще замовчувати, прагнучи витримати легенду, відповідно до якої він – до мозку кісток український політолог, впевнений у необхідності підтримки максимально дружніх стосунків з Росією. Погодьтеся, якби він відстоював цю позицію, повідомивши громадськість про свої російські корені, то звучала б вона вже не так переконливо. І зовсім інша справа, якщо українець вважає Росію братською країною!

У ролі неофіційного спікера Кремля

Примітно, що в інтерв’ю каналу «112 Україна» Мішин заявив буквально таке: президентом України стане той, хто зможе домовитися з Росією. І ось тут починається найцікавіше. Ця заява була зроблена 21 березня 2014 року – через три тижні після висадки в Криму російських окупантів, на Донбасі ж тоді вже починалася гібридна військова операція РФ проти України. Таким чином, устами Андрія Мішина та деяких інших аналогічних особистостей офіційний Кремль позначав для України свої умови: або новий президент погоджується на умови Росії, або РФ проводить наступальну операцію (як зараз вже відомо – з планами дійти до Дніпра). Нагадаємо, що на той момент шанси України в протистоянні Росії вважалися відверто слабкими. Ніхто не очікував, що з нізвідки виникне українська армія, яка зможе зупинити наступ російських військ. Саме тому пан Мішин відчував себе настільки вільно, фактично передаючи в 2014 році у прямому ефірі послання від своїх російських кураторів ще не обраному президенту України.

Нашого «містика» не збентежила навіть підозріло тривала військова кампанія на Донбасі: у жовтні 2014 року цей «політолог-містик» відзначився оприлюдненням чергового свого «рейтингу», в якому зазначив помітне зростання впливу КПУ («Президент України випадково допоміг КПУ виграти майбутні вибори»). Насправді ж він таким чином зробив випад у бік президента Петра Порошенка, фактично передавши чергове «послання» своїх московських кураторів.

У розпал боїв за Донбас «політолог» Андрій Мішин також виконував завдання з поширення панічних настроїв серед українців. Наприклад, у серпні 2014 року в ефірі каналу «112 Україна» він заявив, що Маріуполь і Новоазовськ тактично обороняти дуже складно.

«Маріуполь береться дуже легко … Він знаходиться настільки невдало, що зробити лінію оборони неможливо. Будь-який морський десант або сухопутні війська просто проходять. Те ж саме з Новоазовськом. У тактичному плані обороняти таке місто на березі просто неможливо», – впевнено заявив Мішин.

Нагадаємо, що українській армії вдалося утримати Маріуполь і не допустити російського вторгнення, розвіявши прогнози невдалого «політолога-містика».

Повернення резидента

Коли стало зрозуміло, що планам Росії про захоплення всієї лівобережної України не судилося збутися, функції і риторика агента російських спецслужб Андрія Мішина змінилися. Запоребриковські куратори вирішили, що «Політозаврик» їм зараз важливий не стільки для передачі «посилань» української влади (все одно на нього уваги не звертають), скільки для мовлення на російську аудиторію.

Адже для того щоб кремлівська пропаганда могла успішно туркоманити власних громадян, на російських телеканалах повинні з’являтися українські політологи, які будуть говорити вигідні цій самій пропаганді речі. І якщо в Україні Андрія Мішина як політолога російським спецслужбам розкрутити не вдалося (шкода!), то на російському ТБ – він частий гість.

Деякі ключові повідомлення з подачі «Політозаврика» спочатку вкидаються в українських ЗМІ (не обов’язково популярних), а потім вже ретранслюються в російських. У деяких же випадках Андрій Мішин відправляється безпосередньо на російське ТБ, минаючи «авторизацію» в українських джерелах.

А для того щоб у «політолога-містика» була можливість і далі виступати на ТБ, йому було надано новий офіційний статус – він став директором Київського інституту мирних досліджень. Звучить серйозно, особливо для російського обивателя, чи не так? Тільки ось «Київський інститут мирних досліджень» – це всього лише громадська організація, наспіх зареєстрована за адресою, на місці якої знаходиться похилений старий одноповерховий будинок в самому неблагополучному районі Києва – ДВРЗ. ГО «Київський інститут мирних досліджень» (ІПН 40982263) була зареєстрована в 2016 році, коли стало остаточно ясно, що перспектив у російській армії в просуванні вглиб України немає і бути не може. Директором і єдиним підписантом цієї організації дійсно є Андрій Олександрович Мішин.

До речі, про пов’язані організації. За інформацією ресурсу «Тексти.Org.UA» Андрій Мішин пов’язаний з такими організаціями, як ТОВ «Інститут досліджень регіонального розвитку України» (ІПН 33787154), громадська організація «Бюро соціальних і політичних розробок» (ІПН 38692790), «Агентство соціальних комунікацій» (самопроголошена незареєстрована громадська організація, директор – Сергій Бєлашко).

За свої неймовірні прогнози і несправжні рейтинги Андрій Мішин, а також організації, які він представляє, увійшли до так званого «Переліку псевдосоціологів» – джерел, які не заслуговують довіри.

Але повернімось до головного: які ж ключові повідомлення доносить «Політозаврик» росіянам?

Тут відзначимо, що входження Андрія Мішина в ефіри російського ТБ було яскраво прикрашене мордобоєм. Влітку минулого року у прямому ефірі відомої російської програми «Час покаже» на російському «Першому каналі» в прайм-таймі відомий український політолог (як його представили) Андрій Мішин побив українського блогера Сергія Запорожського. Як ми розуміємо, подібні емоційні імпровізації на головному російському каналі є ретельно відпрацьованими, і ні про які імпровізації насправді мови й бути не може. Російський же глядач наївний – він вірить у щирість і ненаграність усього, що відбувається. Більше того, бійка завжди краще запам’ятовується, ніж якесь нудне ток-шоу, так що дебют невідомого в Україні Андрія Мішина на російському ТБ видався на славу, і його запам’ятали. Примітно, що російські ЗМІ, смакуючи деталі бійки, всіляко підкреслювали, що Андрій Мішин – відомий український політолог (надаючи таким чином якесь офіційне обґрунтування його діям), тоді як Сергій Запорізький – нікому невідомий «так званий експерт».

Про що ж сперечалися? Та ні про що. Сергій Запорожський запропонував Мішину самостійно внести своє ім’я до бази «Миротворця», після чого прайм-таймівскій вечір для російського телеглядача перестав бути нудним: бо ж побилися двоє українських політологів (нормальний і бандерівець!). При цьому паралельно в російських ЗМІ (наприклад, в знаменитому ток-шоу «Пусть говорят») Сергію Запорожському був наданий образ такого собі майже звіра: він навмисно знущався з приводу смерті екс-депутата ВР Ірини Бережної, Гіві, Мотороли, а також убитих російських і українських журналістів. Окрім усього іншого Запорожський звинуватив Росію у фальсифікації розслідування катастрофи з малайзійським «Боїнгом», за що його вигнали зі студії іншого популярного ток-шоу – «Місце зустрічі» (телеканал НТВ).

Загалом, переглянувши пару-трійку ТВ-програм і начитавшись преси, російський обиватель зробив для себе єдиний правильний висновок: Андрій Мішин – нормальний мужик (хоч і українець), за мир, за дружбу між Росією та Україною, готовий до кінця боротися з бандерівцями за правду. Після цього Андрій Мішин міг говорити що завгодно – його думка зараз приймається на віру російськими глядачами і читачами. І рейтинг Андрія Мішина на російському ТБ зараз цілком справедливо можна порівнювати зі згасаючою зіркою Філіпа Кіркорова.

Справа Скрипаля отримала нове життя на ДВРЗ

Зараз російська пропаганда використовує Андрія Мішина для того, щоб повернути гучну справу про отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля (що перебіг на бік британських спецслужб) у потрібне для Росії русло.

Позиція Росії така: британці самі хотіли отруїти перебіжчика, після чого звинуватити Росію та посилити санкції. Ясна річ, офіційний Кремль таке заявити не може, для чого визнав за необхідне вдатися до допомоги «експертів». І найкраще, якщо «експерт» взагалі не з Росії. Ідеально – з України, з якою у Росії відносини якось не складаються. Тоді вже російський народ точно повірить, що російські спецслужби нікого не труїли, – особливо, якщо таку думку висловить настільки іменитий експерт, як Андрій Мішин!

І ось Андрій Мішин 16 квітня 2018 року в ефірі Youtube-каналу газети «Капітал» розповідає про те, що в справі отруєння Скрипаля насправді присутній яскравий український слід. І нічого страшного, що згаданий Youtube-канал в Україні нікому не відомий. Так само як нічого страшного, що Андрій Мішин представляє злиденну громадську організацію, зареєстровану в сараї в районі, де навіть вдень пройти боязно. Це все дрібниці!

У російських ЗМІ «Політозаврика» з ДВРЗ назвуть директором Київського інституту мирних досліджень, а невдалий Youtube-канал газети «Капітал» – авторитетною програмою на українському ТБ «Робота над помилками». І вже пішли гуляти по просторах російських ЗМІ – з подання незалежного українського політолога – історії про те, що це один і той же британський шпигун Джеймс Шерр методично труїв один за іншим Георгія Гонгадзе, Віктора Ющенка і Сергія Скрипаля.

Вам смішно? А російські глядачі і читачі напрочуд вірять. І як результат підтримують зовнішню політику режиму своєї країни, і зокрема – військову агресію режиму Путіна проти України.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com