“Політика удава”: Тука розповів, як Захід душить Росію – Київ Інфо

“Політика удава”: Тука розповів, як Захід душить Росію

Західні країни використали санкційний механізм всього на 10-15%, вважає заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука вважає, що США разом з Великобританією здатні впроваджувати “політику удава” відносно країни-супротивника, зокрема, Російської Федерації.

Штати і Британія нікуди не поспішають, у них є можливості грати в довгу, санкції, які впроваджуються поступово, спрямовані хоч і на повільне, але невідворотне економічне знищення ворога, розповів чиновник під час чату на “Главреді”.

“Як би я хотів, щоб змінився мінський процес? Звичайно, як людина, яка вболіває за нашу державу, я хотів би, щоб у переговорах брали участь і англійці, і американці. Можна почути заклики про те, що треба повернутися до “будапештського формату” (якого, до речі, не було і не існує до цих пір), але всі ці балакуни забувають, що будь-який формат матиме сенс у тому випадку, якщо в ньому буде брати участь Росія”, — зазначив співрозмовник.

За його словами, тому “перш ніж кричати — “Давайте залучимо Сполучені Штати! Давайте до мінським процесу залучимо Британію!”, по-перше, потрібно запитати у самих американців і британців — чи готові вони приєднатися (наскільки мені відомо, вони не готові), а по-друге, треба розуміти, яким чином відреагує на це Росія, чи приєднається вона до такого формату”, — підкреслив Тука.

“Росія неодноразово заявляла, що вона не бачить участі Сполучених Штатів в переговорному процесі. Що стосується переговорів на рівні Волкера (спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер — Ред.) і Суркова (помічник президента РФ Володимира Путіна Владислав Сурков — Ред.), то це, по-перше, не мінський процес. А, по-друге, давайте згадаємо, що обидві сторони приблизно рік тому заявили, що переговори між Волкером і Сурковим зайшли в глухий кут”, — додав гість.

Заступник міністра підкреслив, що РФ не бачить сьогодні сенсу продовжувати ці контакти.

“Такі заяви неодноразово звучали, у тому числі і від міністра закордонних справ Росії пана Лаврова (Сергій Лавров — Ред.). Це свідчить про те, що якихось точок дотику між США і Росією немає”, — сказав заступник міністра.

У той же час Тука хотів би, щоб позиція західних партнерів України була більш яскраво виражена, щоб санкції були більш потужними.

“На сьогоднішній день, з моєї точки зору, санкційний механізм використаний лише на 10-15%, не більше. Є ще купа невикористаних можливостей. Я б, звичайно, хотів, щоб Захід їх використовував як можна швидше і як можна ефективніше”, — заявив чиновник.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook