Польщі не вистачає українських заробітчан – Київ.Info

Польщі не вистачає українських заробітчан

Польські роботодавці потребують заробітчан із України. Про нестачу працівників повідомляють всі кадрові агентства для іноземців, не приховуючи своїх побоювань, що в жовтні, листопаді та грудні, коли робіт стане більше, ситуація може ускладнитися ще більше.

Як заявив президент агентства з працевлаштування Personnel Service Кшиштоф Інглот, наразі у нього є 2 500 пропозицій щодо роботи для трудових мігрантів. Причому якщо раніше польські компанії найчастіше шукали клієнтів, то тепер найбільша проблема – співробітники.

При цьому за пів року було зареєстровано рекордну кількість заяв про прийом на роботу (майже 1 млн) і дозволів на роботу для іноземних громадян (232 тис.). Більшість із них дісталася саме українським заробітчанам.

“Незважаючи на пандемію, у нас рекордна кількість іноземних робітників. За нашими оцінками, це близько 2 млн осіб, більшість з яких із України”, – заявив директор з продажу EWL Group Міхал Вежховський.

Скільки отримують українці в Польщі?
Водії, сімейні лікарі та зварювальники в Польщі можуть заробляти близько 78 тис. грн. Компанії відкрили сотні вакансій і пропонують допомогти з переїздом для охочих стати заробітчанами.

Наприклад, у центральну районну лікарню в Могильно (Польща) запрошують українця на вакансію “сімейний лікар” із зарплатою від 70 до 90 тис. грн. Графік роботи: 5 робочих днів у тиждень по 7,5 годин.

За результатами дослідження, в Україні 40% громадян хотіли б переїхати в іншу країну на постійне місце проживання. Ключова причина – пропозиції щодо цікавої і прибуткової роботи. Наприклад, у Фінляндії українці можуть отримувати зарплату від 94 тис. грн, у Німеччині – від 58 тис. грн. 54% громадян не готові виїхати і 6% ще не визначилися.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com