Полторак не підтримав бюджет-2019 – Київ Інфо

Полторак не підтримав бюджет-2019

Уряд передав проект бюджету на наступний рік до парламенту.

Міністр оборони України Степан Полторак під час засідання Кабінету міністрів у середу, 14 листопада, відмовився підтримувати бюджет на 2019 рік.

Про це повідомляють ЗМІ.

Відомо, що імовірною відмовою Полторака голосувати за проект бюджету могло стати істотне недофінансування потреб армії.

“Фінансування не дає нам можливості в повному обсязі закуповувати необхідну техніку”, — наголосив Полторак.

Прем’єр-міністр відразу ж відзначив, що проект бюджету передбачає фінансування оборонного сектору на рівні 5,3% ВВП, попри те, що законодавство передбачає нижню межу у 5% ВВП.

Разом з тим варто відзначити, що міністр оборони України Степан Полторак, при звільненні з військової служби отримав 1,4 млн. гривень розрахункових коштів.

Ця інформація з’явилася у вівторок, 6 листопада, у змінах до декларації Полторака. При цьому, Степан Полторак залишився міністром оборони, тільки тепер – цивільним. На додачу він отримав ще й бонус – орден Богдана Хмельницького I ступеня.

Варто відзначити, що президент України Петро Порошенко 13 жовтня підписав указ про звільнення міністра оборони України Степана Полторака з військової служби. Степан Полторак пішов з ВСУ у званні генерала армії. Президент України Петро Порошенко також оголосив про його нагородження орденом Богдана Хмельницького I ступеня.

Оскільки з 1 січня 2019 року Міноборони України має очолювати цивільна особа (це вимога нового закону “Про національну безпеку”), Полторак подав рапорт про звільнення з військової служби, але міністром оборони України він так і залишився. Порошенко цей рапорт задовольнив. Степан Полторак очолює Міністерство оборони України з 14 жовтня 2014 року.

Крім того варто додати, що президент України Петро Порошенко під час візиту у Туреччину 3-4 листопада підписав угоду про купівлю турецьких оперативно – тактичних беспилотных літальних апаратів Bayraktar TB2 виробництва компанії Baykar Makina.

Відомо, що угоду підписали Міністр оборони України Степан Полторак, перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олег Гладковський і голова Укроборонпрому Павло Букін.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook