Порошенко прагне не допустити чесного відбору суддів до Антикорупційного суду – Найєм | Київ.Info

Порошенко прагне не допустити чесного відбору суддів до Антикорупційного суду – Найєм

Президент має намір зробити роль міжнародних експертів у відбору суддів до Антикорупційного суду чисто символічною.

Нардеп від БПП Мутафа Найєм, коментуючи на своїй сторінці в Facebook прийняття ВР законопроекту про Антикорупційний суд (АС) в І читанні, заявив про небажання президента Петра Порошенка надавати Громадській раді міжнародних експертів (ГРМЕ) права блокувати призначення в АС невідповідних критеріям кандидатів.

“Команда президента готова піти на будь-які поступки, крім головної – ролі ГРМЕ, яка має займатися попереднім відбором кандидатів у судді АС. [За документом] Якщо рада експертів вирішить, що кандидат на посаду судді не відповідає критеріям, то нічого страшного – це рішення може бути скасоване рішенням Вищої кваліфкомісією суддів (ВККС), за яке проголосує 11 з 16 її членів”, – йдеться в заяві.

При цьому він підкреслив: згідно з законопроектом, склад самої ГРМЕ, “до якої увійдуть кандидати, запропоновані міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює в сфері запобігання та протидії корупції”, визначатиме та ж ВККС, а не Громадська рада доброчесності, “дія якої для Антикорупційного суду скасована”.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.



Від Giraff



Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com