Порошенко знайшов зброю проти Тимошенко та Ляшка на Чернігівщині – Київ Інфо

Порошенко знайшов зброю проти Тимошенко та Ляшка на Чернігівщині

Президент України зробив чергові перестановки на підконтрольній йому кадровій шахівниці.

Попереднього губернатора Валерія Куліча президент Петро Порошенко звільнив ще 30-го липня своїм указом “згідно з поданою ним заявою”.

Обласною держадміністрацією Чернігівщини Куліч керував більше трьох років, починаючи з 31 березня 2015 року. Раніше, у жовтні 2014 року, був обраний народним депутатом України від Блоку Петра Порошенка за виборчим округом №205 у рідній області, але склав мандат у зв’язку з призначенням губернатором.

Бізнес-інтереси вже екс-губернатора лежать у страховій і аграрній сферах. Між іншим, Куліча можна назвати губернатором-мільйонером: 2015 року він задекларував 28 млн грн доходів за минулий рік, посівши за цим показником перше місце серед голів облдержадміністрацій країни. За 2017 рік Валерій Куліч задекларував 35,91 млн грн доходів. Щоправда, до цього часу у керівника Чернігівської ОДА знайшлися більш заможні колеги.

Натомість успіхами ж на ниві професійній Куліч похвалитися не міг. 2017 року він посів останнє місце у рейтингу українських губернаторів “Ділової столиці”. Як зазначало видання, Чернігівська область увійшла в двійку гірших за обсягом виконаних будівельних робіт на душу населення і динамікою народжуваності, в трійку найгірших – за динамікою промисловості і роздрібної торгівлі, а також середньомісячною зарплатою і часткою працівників, які отримують зарплату не вищу мінімальної. Тож навіть формальні підстави звільнити Куліча у президента були.

Сьогодні стало відомо, що Куліча на посаді замінив 46-річний Олександр Мисник (на фото), про що ще влітку писав Depo.ua. Мисник був очільником Менської районної ради в Чернігівській області від “Нашого краю”. Він корінний чернігівець, народився 27 грудня 1971 року в с. Білошицька Слобода Корюківського району Чернігівської області. Закінчив Національний аграрний університет за спеціальністю економіст-бухгалтер. Понад 10 років працював у податковій інспекції в Корюківському і Менському районах, був заступником голови Менської РДА. Півтора роки пропрацював головою цієї адміністрації. А в листопаді 2015 року був обраний головою районної ради, за результатами голосування місцевих депутатів перемігши представника Радикальної партії.

На керівних посадах проявив себе як типовий чиновник – виконавський, доволі ефективний у виконанні поставлених завдань. Так, 30 квітня 2017 року на виборах до Менської об’єднаної територіальної громади партія “Наш край”, з якою пов’язують Мисника, покращила свій результат із 5% (за підсумками 2015 року) до 32%. До складу Менської міськради взагалі було обрано 11 депутатів від партії “Наш край”.

Утім, сам Мисник, який балотувався як самовисуванець за підтримки “Нашого краю”, вибори Менського міського голови тоді програв чинному мерові Геннадію Примакову, члену Радикальної партії Олега Ляшка.

По суті, Мисник – це перший представник “Нашого краю”, який отримав таке високе крісло. Це також символічно, оскільки раніше подібні посади обіймали люди з правлячої партії або коаліції, в яку не входить “Наш край”.

Варто відзначити, що неформальним куратором партії “Наш край” в коридорах влади називають першого заступника глави адміністрації президента Віталія Ковальчука. Враховуючи раніше оприлюднену Depo.ua інформацію про те, що саме Ковальчук очолить виборчий штаб кандидата в президенти Петра Порошенка на виборах-2019, можна припустити, що саме він і пролобіював призначення перевіреного однопартійця на посаду очільника обласної державної адміністрації Чернігівщини. Нічого дивного в цьому немає, оскільки виборчий штаб його керівник формуватиме під себе. І розставлятиме людей, які відповідатимуть за штаби на місцях.

Якщо тенденція збережеться, то в теорії представники “Нашого краю” в деяких областях можуть неформально підтримати або навіть очолити передвиборчі штаби Порошенка. Особливо в регіонах, де чинні губернатори не можуть похвалитися міцними позиціями у владних верхах або успіхами в роботі.

Попередня діяльність Олександра Мисника на керівній посаді районного рівня дає підстави припустити, що й у більш високому статусі він збереже своє амплуа дисциплінованого виконавця, здатного забезпечити потрібний результат, і не гратиме у власні політичні ігри на регіональному рівні. Саме така модель поведінки є оптимальною для президентської виборчої кампанії, яка стартує вже за кілька місяців. Одним з основних завдань Мисника буде організувати системну протидію Радикальній партії і Блоку Юлії Тимошенко, чиї позиції серед чернігівських виборців традиційно сильні.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook