Повернення до “Нормандського формату”: Які умови Росія поставила Україні | Київ.Info

Повернення до “Нормандського формату”: Які умови Росія поставила Україні

Після зустрічі зонішньополітичних радників лідерів “нормандської” четвірки німецька сторона зазначила, що переговори базувалися на останніх позитивних зрушеннях на Сході України.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Перемовини базувалися довкола “останніх позитивних зрушень на Донбасі”.

Також вони пропрацювали подальші кроки для втілення мінських угод, в першу чергу – припинення вогню.

Україну на цій зустрічі представляв заступник керівника ОПУ Вадим Пристайко.

Телеграм-канал “Легитимный” з посиланням на джерела розповів, що на зустрічі представників “Нормандської четвірки” в Парижі (12 липня) була опрацьована дорожня карта. Досягнуто домовленості, що Німеччина і Франція стають гарантами виконання такого плану, а Росія контролює процес виконання Мінська на Донбасі. Українська сторона принципово проти будь-якої участі Медведчука, що на руку Суркову, а Європейцям все одно, головне процес повинен рухатися.

Росія поставила низку умов для України, які вона повинна виконати перед зустріччю президентів в “Нормандському форматі”. Сурков перекладає усі основні зрушення на осінь під новий парламент, який повинен проголосувати за зміни до Конституції України про особливий статус Донбасу.

Також поки Україна не зробить крок по “Мінську”, що не буде зустрічі в “нормандської форматі” і тим більше обміну.

Суркову дуже важлива ця “гра”. Якщо “Мінськ” почнеться виконуватися восени, то Сурков буде переможцем при пасивності на інших напрямках, а це дасть апаратного ваги в Кремлі. Ось чому в цьому прориві і в цій “грі” йому не потрібен посередник (Медведчук), він сам повинен довести гру, а це відкриває йому двері на інших напрямках. Навіть якщо провалитися Абхазія і Осетія.

Також наше джерело повідомляє, що в цей раз українська сторона зацікавлена ​​у вирішенні питання, а не просто приїжджала “відбувати номер”. Плюс європейці тиснуть, як на Україну так і Росію, одним обіцяють перекодування, а іншим поетапне зняття санкцій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з російської сторони у зустрічі візьме участь помічник президента Росії Владислав Сурков.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Загрузка...


Загрузка...

Ми в Facebook