Права жінки – права людини: Як у Києві минув Жіночий марш (ФОТОРЕПОРТАЖ) - Київ.Info

Права жінки – права людини: Як у Києві минув Жіночий марш (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Права жінки – права людини: Як у Києві м…

 

 

У понеділок, 8 березня, у Міжнародний день боротьби за права жінок у Києві відбувся Марш жінок, який уже став в Україні традиційним. Щороку жінки і чоловіки, які виступають за рівність збираються на Михайлівській площі, аби пройти центром столиці і нагадати, що у ХХІ сторіччі досі існує гендерна дискримінація. Основна вимога цьогорічного маршу – ратифікація Стамбульської конвенції.

Права жінок

Тема Маршу жінок 2021 – “У пандемії жіноче обличчя”. Адже негативні наслідки Covid-19 найбільше позначилися саме на жінках. Зокрема, в умовах карантину стрімко зріс рівень домашнього насильства, а неможливість ізолювати кривдника лишає жертв віч-на-віч з проблемою. 

Марш жінок 2021 домашнє насильство

Саме жінки опинилися на передовій боротьби з ковідом, бо вони складають 82% людей, що працюють у сфері охорони здоров’я. Також жінки становлять більшість серед тих, хто працює у сфері освіти та соціальних послуг. Ще під час карантину на жінок впало більше навантаження по вихованню дітей. Коли школярів почали переводити на віддалене навчання, у більшості своїй матері лишалися із ними вдома та самостійно забезпечували їх усіма засобами зв’язку для забезпечення повноцінного процесу навчання.

у пандемії жіноче обличчя

Учасниці та учасники маршу збиралися на Михайлівській площі, оточеній кордоном поліції для уникнення провокацій з боку противників акції. Захід відбувався з максимальним дотриманням правил безпеки під час пандемії. Так, на підходах до місця збору учасниць стояли волонтерки, які видавали усім охочим маски та слідкували за тим, щоб масочного режиму таки дотримувалися.

марш жінок масочний режим

Марш жінок у Києва

Колону Маршу очолювали жінки з банером “Ратифікуйте Стамбульську конвенцію”. Таку вимогу марш висуває уже другий рік поспіль. Стамбульська конвенція – це міжнародна угода, яка передбачає комплексну боротьбу з домашнім та гендерно обумовленим насильством. Україна підписала її ще у 2011 році, проте Верховна Рада її досі не ратифікувала. “Не так важко піти в Раду і натиснути ту кнопку”, – говорить одна з організаторок маршу Олена Шевченко.

Марш жінок поліція

Марш жінок 2021

Марш жінок 2021

Не міг Марш жінок обійтися, звісно, і без контракцій. Там же, на Михайлівській площі, біля пам’ятника княгині Ольги зібралися представники організації “Традиція і порядок”, які позиціонують себе захисниками патріархальних цінностей, щоб, як вони самі позиціонують, рятувати жінок від фемінізму, бо “кожна жінка 8-го березня хоче піти на побачення з гарним парубком”. Зокрема, “ТіП” виступали з промовами проти права жінок на аборти та про те, що нібито Стамбульська конвенція навпаки провокує на домашнє насильство. “Стамбульська конвенція стирає різницю між чоловіками і жінками, і таким чином випадки домашнього насильства лише частішатимуть”, – заявив один із організаторів контракціїї.

Традиція і порядок

 

марш жінок контракція

Загалом у марші взяли участь близько п’яти тисяч людей. З Михайлівської площі вони пішли на Майдан, звідти – на Європейську площі та спустилися до Поштової. Дорогою вони скандувати “Права жінок – права людей”, “Квіти – клумбам, права – жінкам”, “Бунтуй, кохай, права не віддавай”, та “Не гальмуй, ратифікуй”.

Марш жінок 2021

Марш жінок 2021

Марш жінок 2021

На Поштовій площі в оточенні поліції активісти спустилися у метро, де їх уже чекали поїзди. Уже біля входу в метро стався невеликий інцидент з противником маршу – хлопець намагався перекрити вхід до метро, проте його одразу затримала поліція.

Марш жінок 2021

Марш жінок 2021

Марш жінок 2021 Кагарлик

Марш жінок 2021

 

Марш жінок 2021

 

Марш жінок 2021

Фото: Катерина Ейхман

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com