Продаж Приватбанку: як це позначиться на українцях - Київ.Info

Продаж Приватбанку: як це позначиться на українцях

ПриватБанк продадуть приватному власнику вже у 2024 році. Разом із банком новому власнику перейдуть близько 18 мільйонів клієнтів.

Суть такого рішення пояснюється бажанням скоротити частку держави в банківському ринку, пише Обозреватель.

Як на клієнтів вплине продаж?

Перехід банку від одних рук до інших повинен відбутися безболісно. Банківський нагляд за останнє десятиліття радикально змінився і продовжує посилюватися. Регулятор не допустить кардинальних змін. Крім того, якщо погіршувати пропозиції для українців, це призведе до відтоку клієнтів. А в цьому не зацікавлені й нові власники.

До того ж в НБУ вже заявили, що розглядають як покупця європейські або американські банківські групи, які дотримуються жорстких правил поведінки на ринку і дорожать своїм ім’ям.

«Це загальносвітовий тренд. У цьому контексті зовсім не важливо, хто саме є акціонером тієї чи іншої фінустанови. Всі вони підкоряються загальним правилам для всіх учасників ринку, повинні виконувати нормативи, проходить стрес-тестування, стверджувати стратегічні плани тощо», — пояснив радник глави правління Кредитвест Банку Василь Невмержицький.

Гарантії ФГВФО (200 тис. грн, які повернуть вкладникам навіть у разі закриття фінустанови) також не відміняються під час зміни власника. Водночас входження в капітал іноземного акціонера відкриває нові можливості для банку, спрощує доступ до міжнародних ринків капіталу. Зрештою, це валюта, яка заходить у країну з метою купівлі акцій.

Нагадаємо, ПриватБанк за підсумками першого кварталу 2021 року отримав 2,4 млрд грн прибутку.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com