При ухваленні закону про освіту було допущено помилку, – експерт | Київ.Info

При ухваленні закону про освіту було допущено помилку, – експерт

Напередодні голосування у Верховній Раді щодо законопроекту про освіту було проведено консультації з представниками нацменшин. Тоді до цього законопроекту не було жодних запитань, але потім хтось змінив деякі статті та пункти.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (в ефірі телеканалу ZIK) заявив політичний експерт Андрій Бузаров.

«Я вважаю, що при ухвалені закону про освіту було допущено помилку. Напередодні голосування за цей закон були консультації з представниками національних меншин і жодних заперечень не було, навіть з боку угорської громади. Але хтось протягом голосування змінив деякі статті та пункти цього закону», – заявив Андрій Бузаров.

Він переконаний, що саме це створило проблему для угорців. Мовляв, вони вбачали в цьому певну провокацію.

«Це так само, як було з Бандерою та Польщею. До 2009 року у нас не було проблем із поляками. Але після прийняття закону про меморіальну спадщину України, польська політична еліта відразу ж активізувалась», – пригадує політичний експерт.

За його словами, Угорщина таким же чином почала це питання використовувати у політичних суперечках.

«Зараз ми маємо велику проблему – позиція керівництва України принципова і незмінна, в той же час позиція угорців така ж. Є дуже багато чуток про те, що угорці, нібито, заблокують нашу європейську інтеграцію та інтеграцію в НАТО. Але я не розумію, як можна заблокувати те, чого немає», – каже фахівець.

Тобто він переконаний, що у нас є певне зближення з Європейським Союзом, зокрема, економічне та політичне, проте це зовсім не інтеграція.

«Ми ж навіть не кандидати в члени Євросоюзу. Окрім того, відповідно до законодавства ЄС, існують конкретні критерії інтегрування – економічні, боротьба з корупцією та питання національних меншин», – зазначив експерт.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook