Приватбанк можуть купити американці – Київ.Info

Приватбанк можуть купити американці

При приватизації Приватбанку більший інтерес очікується від інвесторів з США, ніж з Європи.

Таку оцінку дав голова наглядової ради Піреус Банку Янніс Кіріакопулос в інтерв’ю виданню «Мінфін».

«Швидше за все, спочатку зайдуть якісь „гарячі“ гроші одного з солідних фондів. Інвестор посприяє поліпшенню корпоративного управління і сервісу в банку. А вже з часом, можливо, з’явиться стратегічний інвестор. Очікую, що більший інтерес буде з США, ніж з Європи», — зазначив він.

Кіріакопулос також позитивно оцінив роботу, виконану Національним банком України для зміцнення української банківської системи.

«Якщо подивитися на рівень адекватності капіталу, то це дуже сильна банківська система. Робота, виконана НБУ, прекрасна. Банківські практики дуже швидко гармонізуються з кращими європейськими зразками. Триває скорочення портфелю проблемної заборгованості», — вважає банкір.

Також, за його словами, нинішні умови кредитування в Україні прозорі й комерційні, на противагу ситуації багато років тому, коли кредитування орієнтувалося на активи (застави).

«Банківському ринку є куди рости. Відношення чистого (за вирахуванням резервів) кредитного портфелю до ВВП в Україні всього 14%, тоді як в Європі — 80%, Польщі — 60%, в Німеччині — 90%. Зростання до цих показників означає багатомільярдні кредитні вкладення у велику кількість бізнесів», — сказав Кіріакопулос.

Він також зазначив, що спостерігає нарощення активів іноземних інвесторів в Україні, прикладом чому може служити Європейський банк реконструкції та розвитку.

«Зараз бачу, що він розширює свої операції в Україні — не тільки кредитні, а й інвестиційні. Про політичні ризики потрібно думати до входження в країну. Якщо ти вже тут, то потрібно навчитися жити з цим», — додав голова наглядової ради Піреус Банку.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com