Приватні монополії в газовій та енергетичних сферах мають бути націоналізовані | Київ.Info

Приватні монополії в газовій та енергетичних сферах мають бути націоналізовані

Нинішня влада так і не спромоглася зробити висновків з історії управління країною своїх попередників. Вони продовжують грабувати народ, поповнюючи кишені олігархів і доводячи до зубожіння населення країни.

З 2014 року доходи громадян впали майже втричі, незважаючи на задекларовані підвищення і цифри (враховуючи інфляцію). Знецінено пенсії і зарплати українців.

У влади немає грошей для освіти, медицини, пенсіонерів, соціальних програм та пільговиків, але вистачає коштів на своє утримання, нафтової, газової, зернової, вугільної та аграрної мафії. На мільйонні зарплати керівникам державних монополій. Ці гроші вони грабують з кишень українців, які оплачують життя олігархів.

1. Тарифи на газ. Ростуть вражаючими темпами. За 4 роки тарифи на газ зросли майже в 9 разів.
Власного газ в Україні вистачить на 22 роки за нинішніми темпами видобутку. Але є й інші поклади газу і для цього потрібно проводити геологорозвідувальні роботи. Працювати над впровадженням альтернативних джерел енергії. Цього не робиться. Ми не збільшуємо видобуток власного газу, бо це невигідно чиновникам-хабарникам. Не вигідно олігархам, які збагачуються на газових оборудках і поставках газу.

У бюджеті не закладено коштів на геологорозвідувальні роботи. Раніше в Україні було близько 500 геологорозвідувальних бригад, а сьогодні не нарається і півсотні. І усі вони — приватні компанії. А значить, диктують свої умови і кошти йдуть до кишень олігархів.
Ціна на газ має бути економічним питанням, а воно у нас політичне і корумповане. Українська енергетична мафія — найкорумпованіша гілка влади економіки нашої держави.
Питання про доведення ціни на газ власного ви добутку до імпорту — абсурд, економічна недоцільність і здирництво. Рентабельність «Укргазидобування» — 250%. Чистий прибуток — 30 млрд при рентабельності 250%. При таких цифрах ціна на газ власного видобутку має бути дешевшою вдвічі, оскільки українцям постачають газ власного видобутку по 285 доларів за тисяч кубів, а собівартість становить 60 доларів. І при цьому підприємство буде рентабельним і «Укргазвидобування» не втратить своєї прибутковості.

На сьогоднішній день ціна газу для населення становить 6857,90 грн за тисячу кубів. «Укргазвидобування» продає «Нафтогазу» по ціні 4849 грн за тисячу кубометрів, що становить 70% вартості. Торговельна націнка Нафтогазу становить 1,917%. Це 93 гривні на кожній тисячі кубів. Минулого року для потреб населення передано 13,9 мільярдів кубометрів газу. Чистий прибуток НАК «Нафтогазу» у минулому році склав 26,5 мільярдів гривень.

Якби «Укргазвибодування» напряму постачало газ до збутових компаній, ціна газу для населення була б значно меншою. «Нафтогаз» є зайвою прокладкою, яка просто викачує кошти з населення на власне збагачення. А враховуючи, що рентабельні це обійдеться населенню при існуючих тарифах — майже 2 тисячі гривень за тисячу кубометрів. То ж навіть підняття цін на газ, при ліквідації «Нафтогазу» буде дешевше існуючої ціни фактично втричі.

2. «Роттердам +». Формула розрахунків, яка збагачує олігархів і містить в собі корупційну складову. Заподіяні збитки становлять 4 мільярди гривень. І ці кошти лягли на плечі/кишені платників податків.
НКРЕ прийняла регуляторні рішення у 2016-2017 роках на користь комерційних компаній. Оплата за виробництво електроенергії йшла в обхід загального алгоритму. Державні компанії «Енергоатом», «Гідроенерго» і «Укренерго» не отримали нічого. А 4,5 мільярди дали компанії ДТЕК Ріната Ахметова. За минулий рік формула «Ротрдам +» збагатила компанію ДТЕК на 23 мільярди гривень.
Діяльністю НКРЕ зайнялися детективи НАБУ, але результатів немає.

НКРЕ — корупційний ланцюг під прикриттям влади. НКРЕКП ухвалила рішення щодо підвищення ціни на електроенергію. Так, у 2018-му оптова ринкова ціна на електрику для промислових споживачів зросте на 16,2%.
Діяльність державного регулятора НКРЕ спрямована в інтересах олігархів, а не держави. Сукупний розмір збитків від злочинів, пов’язаних з діяльністю підприємств паливно-енергетичного комплексу, становить 11,18 млрд грн. З них 73% — це збитки в зв’язку з корупцією в секторі видобутку нафти і газу, 9% — електроенергетика, 4% — атомна енергетика і 14% — інше.

НКРЕ, як корупційну складову потрібно ліквідувати, а функції регулятора та формування тарифів перекласти на відповідне міністерство.
Приватні монополії в газовій та енергетичних сферах мають бути націоналізовані. Стратегічні підприємства мають знаходитися у державній власності. Враховують високі корупційні ризики в паливно-енергетичному секторі, коли влада працює на користь олігархів — ці ризики потрібно ліквідувати. Стратегічні об’єкти не можуть бути власністю олігархічних структур і фінансово-економічних груп.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook