Пускати в ЄС за безвізом будуть лише після схвалення заявки на в’їзд | Київ.Info

Пускати в ЄС за безвізом будуть лише після схвалення заявки на в’їзд

Європейський парламент прийняв закон, що описує нову систему контролю в’їзду на територію Європейського союзу. Документ стосується країн, громадянам яких не потрібна віза для відвідин ЄС. Серед них і Австралія, Велика Британія, Грузія, Канада, США, Україна.

З 2021 року буде запущена система під назвою ETIAS (Європейська система авторизації та інформації про подорож). Вона дозволить створити єдину базу даних про перетин іноземцями меж Шенгенської зони, тоді як дотепер кожна країна отримувала та зберігала таку інформацію відособлено.

Після запуску системи громадянам України та інших країн, яких торкнуться нові правила, не пізніше ніж за 96 год. до вильоту потрібно буде заповнити онлайн-анкету (подання заявки обійдеться в €7).

У Брюсселі підкреслили, що 95% заявників, котрі не мають судимості або не вчиняли правопорушення на території ЄС, діставатимуть дозвіл за лічені хвилини. Діятиме він протягом 3 років.

У деяких випадках відповіді доведеться чекати довше, поки працівники центрального європейського органу, який контролюватиме роботу системи ETIAS, проведуть додаткову перевірку. Строк такої перевірки становитиме кілька годин.

Найбільш сумнівні заявки проходитимуть ретельнішу перевірку: від заявника можуть зажадати додаткових документів чи пройти інтерв’ю в консульстві або через Інтернет.

Причиною відмови у в’їзді може стати допущене раніше перевищення терміну перебування на території Союзу або несплачений штраф за скоєне правопорушення. При цьому заявники зможуть подавати апеляцію на рішення про відмову.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook