Путін тихцем перекинув 100-й “гумконвой” на Донбас, прикордонники нагострили вуха | Київ.Info

Путін тихцем перекинув 100-й “гумконвой” на Донбас, прикордонники нагострили вуха

Російська Федерація направила на тимчасово окуповану територію Донбасу черговий “гуманітарний” конвой — він став уже сотим за період конфлікту. “Традиційно”, Росія порушила міжнародні норми і не надала можливості українському боку проконтролювати вантаж.
Дві колони з 14 автомобілів рано вранці 26 листопада перетнули українсько-російський кордон через російські пункти пропуску “Донецьк” та “Матвєєв Курган”. Як і попередні, цей конвой Росія оформила в односторонньому порядку.

сепаратисти на Донбасі, фото: ТСН

Російська сторона заявляє, що машини більшою частиною (аж до 50%) заповнені медичним обладнанням та медикаментами, але українська сторона не мала можливостей для повноцінного контролю і здійснювала лише загальний візуальний нагляд.

 “Оскільки переміщення «гумконвою» знову відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста модальностей, українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження, без виконання контрольних функцій”, – стверджують у ДПСУ.

Україна вже неодноразово висловлювала протест проти цієї практики, оскільки не має жодних приводів для довіри “гуманістичним” цілям Росії — можна цілком обґрунтовано припускати, що серед вантажу можуть ховати зброю та інші необхідні повстанцям ресурси.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook