Путін замісь «гречки». Як Медведчук може використати кума на виборах – Київ Інфо

Путін замісь «гречки». Як Медведчук може використати кума на виборах

Політик та кум Володимира Путіна Віктор Медведчук, виступив з декількома заявами на каналі «112 Україна». Чи можна вважати, що він пропонує проросійський вектор руху країни? Про це журналістка російської служби Радіо Свобода Олена Рикроцева поговрила з російськиим політиком Олександром Гнездиловим,журналістом російської «Нової газети» Павлом Канигіним, та українською медіаекспертом Наталією Лигачовою.

–​ Чи може в Україні перемогти проросійський політик, проросійськи орієнтований? Спровокував нас на ці питання Віктор Медведчук, який відомий під псевдонімом «кум Путіна».

Олександр Гнездилов: Я б відповів на це запитання в двох планах, в стратегічному і тактичному. У стратегічному плані найбільша проблема полягає в тому, що проросійському політику на Україні в останні 25 років було з’явитися дуже важко. Тому що Росія весь час робила ставку на взаємодію з тими чи іншими олігархічними групами, ми можемо згадати Януковича, ми можемо подивитися на того ж самого Медведчука, а не з більш лояльною до Росії частиною українського суспільства. В кінцевому рахунку всі ці олігархічні групи працювали на себе, працювали на свої «золоті батони», а справжнім голосом російськомовного населення України або населення сходу України, просто тієї частини населення України, яка хотіла б дружити з Росією, вони по-справжньому не були. Ті існуючі у нас дуже тісні гуманітарні, культурні, економічні та інші зв’язки не підтримувалися належним чином. Я згадаю свої навіть не студентські, а Абітурієнтські роки, коли я вступав до ГІТІС на режисерський факультет, там була дуже талановита дівчина-абітурієнтка з Одеси. Її хотіли взяти, але у неї не було грошей, щоб платити за освіту, а безкоштовно навчатися в російському вузі вона не могла. У Казахстана, наприклад, з Росією є угода про таке навчання, а українські політики в той період, навіть Янукович, якого чомусь традиційно називають проросійським, коли він був президентом, такої угоди не підписували. Тому в реальності ті інтереси російськомовного населення України, які об’єктивно існували, цими самими олігархічними групами насправді не підтримувалися протягом усіх останніх років.

– Оскільки головною темою нашої розмови є Віктор Медведчук, тому що велику заклопотаність в українському суспільстві викликала його гучна поява в ефірі 112-го каналу, і перша чутка, яка пройшла, що він просто купив цей канал для того, щоб проводити на ньому свою політику. Потім трохи заспокоїли колеги, сказавши, що він орендував цей канал до виборів, вливши в нього якісь інвестиції, щоб отримати трибуну для своїх виступів перед президентськими виборами. Наталя, чи псправді ми повинні чекати якихось змін в політиці 112-го каналу саме тому, що він зараз перебуває в оренді у певних політичних сил?

Наталія Лигачова: Ці зміни вже відбулися, вони відбуваються буквально на наших очах. Є різні думки з приводу того, чи куплений канал, називаються навіть конкретні суми, або це лише оренда, але редакційна політика різко змінилася з кінця весни цього року. Ми зараз буквально кожен день бачимо безліч цитат Медведчука. Можна порівняти, що за весь 2017 рік Віктора Медведчука на 112-му каналі згадували 20 разів, а за період двох місяців цього року 26 разів. Це програмне інтерв’ю, яке дуже багатьох вразило, дуже активно обговорюють, цьому сприяв скандал, що нібито з фільму про відомого українського поета, відомого дисидента Стуса була вирізана сцена з художнім зображенням ролі Медведчука в процесі над ним за радянських часів. Також підлила масла у вогонь участь в популярному шоу на іншому каналі «Один плюс один» дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко. Цей канал завжди вважається досить проукраїнським, він активно висвітлював події на Майдані, підтримуючи відкрито активістів. Участь саме на цьому каналі дружини кума Путіна, а кум Путіна – це не псевдонім, реально Медведчук є кумом Путіна, збудило теж дуже багатьох в Україні. Насправді у всіх українців, не тільки російськомовних українців було, завжди буде бажання дружити з Росією, з російським народом в тому випадку, якщо Росія не буде проводити проімперську політику, якщо це буде союз на рівних, якщо припиниться окупація Криму, події на Донбасі. Тобто ніхто з українських громадян не виявляє ворожості до російського народу, просто нас ділять політики.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook