“Реальний курс”: один долар має коштувати 9,7 грн | Київ.Info

“Реальний курс”: один долар має коштувати 9,7 грн

Журнал The Economist назвав “реальну” вартість світових валют.

У рейтингу Big Mac index від британського журналу The Economist українська гривня виявилася однією з найбільш недооцінених валют у світі.

З січня 2019-го в Україні один біг-мак коштує 54 грн. Таким чином, згідно з рейтингом, вартість гривні недооцінена на 65,2%, а її реальний курс за купівельною спроможністю повинен бути на рівні 9,7 грн за долар. У свою чергу, рубль недооцінений на 70,4%, вважають автори індексу. Крім української гривні та російського рубля, найбільш недооціненими валютами видання називає турецьку ліру (на 64,2%), аргентинське песо (на 64,1%) і малайзійський рінггіт (на 60,6%). У США біг-мак можна купити за $5,58, тоді як у Британії він коштує 3,19 фунта. Це означає, що британський фунт недооцінений на 27%.

Згідно з рейтингом, найбільш переоціненою валютою став швейцарський франк (+ 19%).

“Індекс біг-мака” був винайдений The Economist 1986-го. Він заснований на теорії паритету купівельної спроможності (ПКС) і використовується як жартівливий показник вартості валюти. В основі дослідження лежить вартість бургера біг-мак у мережі фаст-фудів McDonalds. Видання стверджує, що цей рейтинг добре показує віддалену перспективу зміцнення валют у середньому у наступні 10 років, і навпаки.

Крім “індексу біг-мака”, у світі також існують “індекс латте” і “індекс українського борщу”.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.
Загрузка...


Ми в Facebook