Реконструювати не можна ліквідувати: Що буде з легендарним рестораном “Вавилон” у Будинку кіно у Києві – Київ Інфо

Реконструювати не можна ліквідувати: Що буде з легендарним рестораном “Вавилон” у Будинку кіно у Києві

У Києві 20 жовтня відбудеться засідання секретаріату правління Національної спілки кінематографістів, де, зокрема, розглянуть питання роботи ресторану “Вавилон” у Будинку кіно.

Реконструювати не можна ліквідувати: Що…

Про це повідомляє Київ.Info з посиланням на порядок денний засідання. 

Серед запланованих питань – проєкт реконструкції “Вавилону”, який презентує голова спілки Олесь Янчук і звільнення директорки “Ресторану-клубу “Вавилон” Олени Прийомиш.

Також на засідання розглянуть висунення кандидатур та кінотворів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Зазначимо, що ресторан “Вавилон” у Будинку кіно – місце, яке з одне небагатьох у Києві зберегло свій первісний дизайн, створений художниками за спеціальним державним замовленням в 1970-ті роки.

У травні 2021 року через фінансові труднощі, викликані пандемією коронавірусу, ресторан закрився. “Вавилон” – відоме місце серед причетних до української кінематографії –  тут зустрічалися початківці і відомі кінематографісти. Новина про його закриття багатьох зачепила.

Довідка: “Вавилон” та Будинок кіно, у якому розташований ресторан, належать Національній спілці кінематографістів України (НСКУ). З весни 2021 періодично з’являється інформація, що Будинок кіно буде проданий, але у спілці запевняють, що це чутки. Голова спілки Олесь Янчук заявив, що НСКУ не може і не планує продавати Будинок кіно – йдеться лише про реконструкцію.

Будинок кіно – зразок “радянського футуризму”, побудований у 1974 році за проєктом українського архітектора Федора Боровика. Його інтер’єр оформлений творами експериментальних майстерень художньої кераміки. Будинок кіно об’єднує велику “Червону” кінозалу на 670 місць, дві зали на 170 і 50 місць, а також конференц-зал, бібліотеку та ресторан “Вавилон”. Останній почав роботу у 1980-х роках.

Нагадаємо, у Києві триває реконтрукція кінотеатру “Київська Русь”. На його базі планують створити мультифункціональний культурний центр.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com