Робота шкіл, транспорт та вакцинація: До чого готуватись в “жовтій” зоні карантину в Києві – Київ Інфо

Робота шкіл, транспорт та вакцинація: До чого готуватись в “жовтій” зоні карантину в Києві

Робота шкіл, транспорт та вакцинація: До…

У Києві та в Україні розпочинається нова хвиля коронавірусної інфекції, у зв’язку з цим, Державна комісія з техногенної безпеки та надзвичайних ситуація запровадила режим “жовтої” зони карантину на всій території держави, який почне діяти вже з 23 вересня. 

Журналісти Depo.Київ розбирались, до чого потрібно готуватись киянам та яким чином можна уникнути обмежень. 

Список обмежень 

В разі запровадження режиму “жовтої” зони карантину забороняється проведення  масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів за участю більше ніж однієї особи на 4 кв. м площі будівлі або території або наповненістю залів понад дві третини місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами і одним порожнім рядом).

Робота кінотеатрів та інших закладів культури дозволяється лише з наповненістю залів менш ніж дві третини місць (з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами і одним порожнім рядом) або менше від 50% місць (з дотриманням шахового порядку). 

Також забороняється розміщення відвідувачів в закладах на відстані менше ніж 1,5 метри за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років). В закладах відвідувачі повинні пересуватись в масках та дотримуватись правил безпеки. 

Спортивні зали та фітнес-центри мають право працювати лише в разі обмеження кількості відвідувачів в залі з розрахунком — одна особа на 10 кв. м площі приміщення чи басейну, а також не більше ніж чотири особи на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для спортивно-тренувальних груп. 

Обмеження роботи громадського траспорту режим “жовтої” зони не передбачає. 

Жовта зона карантину – Робота шкіл, транспорт та вакцинація: До чого готуватись в "жовтій" зоні карантину в Києві

Більше свободи для вакцинованих 

Нещодавно Кабмін ухвалив нові правила, які передбачають низку послаблень обмежень для громадян, які вакцинувались однією чи двома дозами вакцини. 

Всі обмеження жовтої зони не будуть працювати, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% організаторів концертів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів та басейнів мають хоча б одне щеплення. Обмеження також не діятимуть, якщо відвідувачі та працівники мають дійсний (протягом 72 годин) результат ПЛР-тесту чи експрес-тестування. Тобто, за наявності хоча б однієї дози щеплення, громадяни зможуть вільно відвідувати кафе, ресторани та інші розважальні заклади.

В МОЗ заявили, що кінцеве рішення щодо того, чи надавати послуги тільки вакцинованим або дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником бізнесу.  

Підтвердити вакцинацію можна буде за допомогою так званих COVID-сертифікатів в додатку “Дія”.  Відповідно до нових правил, в Україні буде два  COVID-сертифікати — “жовтий” та “зелений”. Цей документ міститиме дані про вакцинацію від коронавірусу, негативний тест, який діятиме 72 години та одужання. “Жовтий” сертифікат можна буде отримати після першого щеплення від COVID-19, а “зелений” — після другої вакцинації. Сертифікати матимуть кольорові відмітки в цифровому форматі в додатку “Дія”. 

Нові правила карантину – Транспорт та привілеї для вакцинованих: Які нові правила карантину діятимуть в Києві

Нові правила карантину – Транспорт та привілеї для вакцинованих: Які нові правила карантину діятимуть в Києві

Робота шкіл

Згідно з новими правилами, школи зможуть працювати за наявностю вакцинації у 80% педагогів хоча б однією дозою. Також допускається наявність ПЛР-тесту. Міська влада столиці ще не давала коментарів з приводу закриття шкіл чи переведення їх на дистанційне навчання.

Голова Київської ОДА Василь Володін заявив, що школи регіону, які не відповідають нормам з вакцинації будуть закриті, а не переведені на дистанційку. Він зазначив, що це справедливе рішення, оскільки педагоги отримали доступ до вакцинації ще в квітні 2021 року. 

Усього в Київській області функціонують 1255 навчальних закладів, де працюють 52 432 людини. На сьогодні роботу можуть продовжити лише 50% закладів. 

Як уникнути локдауну 

Враховуючи нову хвилю коронавірусу над Києвом нависає загроза нового локдауну. Міський голова Віталій Кличко висловив сподівання, що нового жорсткого карантину можна уникнути, якщо забезпечити масову вакцинацію населення, він зазначив, що Київ є лідером за показником щеплень серед усіх міст України.

Станом на сьогодні вакциновано вже понад 1,6 млн осіб. Половина з них – понад 800 тисяч – щеплені двічі. За словами мера, більшість хворих, які нині перебувають у лікарнях – невакциновані. 

Кличко додав, що Київ повністю готовий до боротьби з коронавірусом: “Зараз в столиці оснащено понад 4,5 тис.ліжок, медики забезпечені всім необхідним, є 490 апаратів ШВЛ”.

Голова столичної Держспоживслужби Олег Рубан також заявив, що місто готове до посилення карантину, а робота велась ще з літа: “Перш за все місто Київ готове до будь-яких сценаріїв, і почало готуватися ще з червня. І сьогодні, якщо ми отримуємо інформацію щодо рішення Комісії з  питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, то впроваджується жовта зона. Розроблено спеціальні листи-опитувальники для всіх сфер бізнесу, які повинні дотримуватися правил протиепідемічних заходів. У бізнесу  є сьогодні вибір – або працювати з обмеженням, або вакцинувати людей”.

Жовта зона карантину – Робота шкіл, транспорт та вакцинація: До чого готуватись в "жовтій" зоні карантину в Києві

Де можна вакцинуватись в Києві

В Центрі вакцинації проти COVID-19 (МВЦ, проспект Броварський, 15) всі охочі можуть щепитися від COVID-19 вакцинами CoronaVac/Sinovac Biotech та Spikevax Moderna. Зареєструватися на вакцинацію можна через сервіс helsi.m. Також вакцинуватись можна і в будь-якому пункті щеплень із тих, що розгорнуті на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги всіх без виключення районів столиці.

Щеплення не гарантує, що в разі вакцинації людина 100% не захворіє на коронавірус, однак допоможе запобігти важкому перебігу хвороби та смерті. Розрахунки ВООЗ свідчать, що схвалені вакцини забезпечують захист і від нових штамів коронавірусу, в тому числі й від індійського штаму “Дельта”, який виявили в Києві. Навіть якщо людина перехворіла на коронавірус, щеплення робити потрібно, оскільки вакцини забезпечують надійніший захист. На сьогодні відомо, що після вакцинації від коронавірусу імунітет зберігається півроку. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com